U fotbalistů Zlína nahradil trenéra Kameníka navrátilec Páník

foto Fotbalový klub FC Fastav Zlín představil 10. března 2020 nového trenéra Bohumila Páníka.

Zlín - Vedení fotbalového Zlína dnes odvolalo od ligového týmu kvůli špatným výsledkům trenéra Jana Kameníka. Na lavičku čtrnáctého celku tabulky se po dvou letech vrací Bohumil Páník, který už "Ševce" vedl od prosince 2014 do předloňského února.

Fotogalerie

"Nesmíme hrát na krásu, ale na body, jiná cesta nevede. Bude to o mentální síle týmu, zatím jsem za tu krátkou dobu ale nezaznamenal pochmurnou náladu v kabině," řekl Páník na tiskové konferenci. "Zlín jde teď cestou omlazení, což kvituji. Dobře se mi jeví i cizinci," doplnil třiašedesátiletý kouč, který v roce 2017 dovedl Fastav k triumfu v domácím poháru a postupu do základní skupiny Evropské ligy.

Naposledy Páník trénoval Baník Ostrava, kde skončil po podzimní části a nahradil ho Luboš Kozel. Zkušený trenér působil také v Olomouci, Kroměříži a polských týmech Poznani, Legnici a Štětínu. V minulých dnech dostal i nabídku od poslední Příbrami.

"Byl jsem v kontaktu s panem Starkou. Byla to příjemná jednání, ale já jsem doma tady a tak jsem kývl Zlínu," řekl Páník. S moravským klubem podepsal dlouhodobou smlouvu. Přivedl si asistenta Jana Somberga, jenž v realizačním týmu nahradí Petra Slončíka.

"Trenér Páník se vrací do velmi známého prostředí, což bude velkou výhodou, a současný kádr momentálně potřebuje trenéra se zkušenostmi," prohlásil zlínský sportovní manažer Zdeněk Grygera pro klubový web.

Odcházející Kameník převzal tým na začátku října poté, co ve Zlíně skončil Josef Csaplár. "Ševcům" ale vůbec nevyšel vstup do jarní části sezony. Ze čtyř utkání získali jediný bod a po 24. kole se propadli na 14. místo tabulky, které znamená účast v baráži o setrvání v nejvyšší soutěži. Osmatřicetiletý Kameník předtím u mužstva působil jako asistent a v loňské nadstavbě zaskočil jako hlavní kouč.

"Ačkoli měl Jan Kameník od začátku plnou podporu vedení klubu, bohužel se mu s týmem nepodařilo dosáhnout příznivých výsledků. Honzovi bych rád jménem klubu poděkoval za dlouholetou spolupráci, loajalitu a vstřícnost," uvedl Grygera. "Honza dostal zatím volno, teď bylo všechno hektické. Sedneme si za pár dní a uvidíme, co s ním bude dál," dodal bývalý reprezentant na tiskové konferenci.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

9°C

Dnes je pátek 3. dubna 2020

Očekáváme v 21:00 6°C

Celá předpověď