U Bzence na několika místech hořel les kolem trati

foto U Bzence na Hodonínsku hoří na několika místech les u trati, hasiči vyhlásili druhý stupeň požárního poplachu.

Bzenec - Bzence na Hodonínsku hořel na několika místech les u trati, hasiči vyhlásili druhý stupeň požárního poplachu. Požár likvidovali přes dvě hodiny. Událost je bez zranění, škoda není žádná, řekl ČTK mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška. Příčina požáru zatím známa není.

Fotogalerie

Hasiči dostali hlášení o prvním požáru kolem 13:30. "Šlo o tři ohniska kolem trati, největší bylo u Bzence. Další pak u Moravského Písku a u Rohatce," uvedl mluvčí. Celkem podle něj hořelo na několika stovkách metrů čtverečních.

V místě zasahovalo do dvaceti jednotek hasičů, tedy zhruba osmdesát hasičů. Podle mluvčího jich bylo nejvíce právě u Bzence, zhruba kolem čtyřiceti. Mluvčí uvedl, že přejížděli i k ostatním ohniskům, podle potřeby. U Bzence také hasiči vyhlásili druhý stupeň požárního poplachu. Rozeznávají čtyři poplachové stupně, nejzávažnější je čtvrtý, který bývá vyhlašován jen při mimořádných situacích. Požár u Bzence zlikvidovali kolem 15:40, zbylá dvě ohniska o něco dříve.

Okolí Bzence patří z hlediska požárů k rizikovým místům. V roce 2012 v místě zvaném Moravská Sahara shořelo 165 hektarů lesa. Nebývale rozsáhlý požár likvidovalo několik dní téměř 1500 hasičů. Příčinu požáru se tehdy nepodařilo zjistit.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

15°C

Dnes je čtvrtek 28. května 2020

Očekáváme v 3:00 12°C

Celá předpověď