Twitter zasáhly technické problémy, část uživatelů nemohla tweetovat

foto Aplikace Twitter v mobilním telefonu - ilustrační foto.

San Francisco (USA) - Sociální síť Twitter zasáhly technické problémy. Někteří uživatelé podle médií obdrželi zprávu, že překročili denní limit tweetů. Majitel sítě Elon Musk dnes brzy ráno uvedl, že platfoma se potýká s několika vnitřními i vnějšími problémy a že služba bude brzy opět funkční. Agentura Reuters v souvislosti s výpadkem připomněla rozsáhlé propouštění, k němuž Musk přistoupil.

Podle služby Downdetector, která sleduje hlášení o výpadcích internetových služeb, hlásilo ve Spojených státech už ve středu vpodvečer (před půlnocí SEČ) kolem 9000 uživatelů. V České republice počet hlášení nepřesáhl stovku. Kolem poledne SEČ byl počet hlášení minimální.

"Twitter možná některým z vás nefunguje, jak by měl. Omlouváme se za potíže. O problému víme a pracujeme na jeho nápravě," uvedl účet zákaznické podpory Twitteru.

Výpadek přichází v době, kdy miliardář Musk od říjnového převzetí společnosti Twitter snížil počet jejích zaměstnanců. To podle některých médií vyvolává obavy o životaschopnost služby s menším počtem softwarových inženýrů.

Musk podle serveru The Information ve středu zaměstnancům Twitteru řekl, aby pozastavili vývoj nových funkcí "ve prospěch maximalizace stability a robustnosti systému, zejména s ohledem na blížící se (finále ligy amerického fotbalu) Super Bowl".

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

18°C

Dnes je středa 7. června 2023

Očekáváme v 19:00 16°C

Celá předpověď