Twitter spouští službu pro zasílání peněz mezi uživateli

foto Ikonka sociální sítě Twitter na displeji mobilního telefonu.

New York - Internetová sociální síť twitter se rozhodla spustit novou funkci, která uživatelům umožní jednoduše zasílat peníze autorům příspěvků, aby tak ocenili jejich činnost. Funkce s označením Tip Jar (sklenice na spropitné) je podle twitteru novým způsobem, jak se uživatelé mohou vzájemně podporovat.

Peníze prostřednictvím nové funkce mohou posílat všichni uživatelé, přijímat je ale zatím může pouze skupina vybraných uživatelů, která zahrnuje například novináře, experty a zástupce neziskových organizací. Tato skupina by se však měla časem rozšiřovat.

Nová funkce přidává na twitterové profily vybraných uživatelů malou ikonu. Kliknutím na tuto ikonu, která se zatím zobrazuje pouze na mobilních zařízeních, se ostatním uživatelům otevře nabídka platebních služeb, které pak mohou k zaslání peněz majiteli profilu využít.

"Tip Jar je jednoduchou cestou, jak podporovat úžasné hlasy, které vytvářejí konverzaci na twitteru. Je to první krok v naší práci na tvorbě nových způsobů, jak mohou lidé získávat a poskytovat podporu, a to prostřednictvím peněz," uvedla společnost Twitter.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

20°C

Dnes je neděle 1. srpna 2021

Očekáváme v 19:00 19°C

Celá předpověď