Tvůrci sKORO NA mizině s pomocí fanoušků připravili nový internetový seriál

foto Ilustrační foto - Bez vážných následků se obešel zásah elektrickým proudem, který utrpěl herec Michal Isteník (na snímku pořízeném 4. listopadu v Brně) v úterý při hostování brněnského Buranteatru v Praze. Ze Žižkovského divadla Járy Cimrmana jej odvezla záchranná služba, nicméně z nemocnice jej brzy propustili a vrátil se do Brna. Příčinou události byl zřejmě zkrat, řekl ČTK dramaturg a herec Buranteatru Miroslav Ondra. Podle ředitelky pražské scény Jany Rumlenové byla však prodlužovací šňůra, která zranění způsobila, majetkem brněnského souboru.

Praha - Tvůrci internetového seriálu sKORO NA mizině připravili nový seriál Liga mužské moudrosti, který opět financovali z finančních příspěvků fanoušků. Seriál označovaný jako "útok na hyperkorektnost" přinese nové téma a nové herce, jakými jsou například Michal Isteník, Eva Leinweberová či Tomáš Havlínek. Tým tvořený režisérem Vladimírem Skórkou, scenáristy Martinem Šimičkem a Petrem Kolečkem nebo hercem Jiřím Langmajerem nadále zůstává. ČTK dnes o tom za tvůrce informovala Nikol Klevcovová.

Premiéru pilotního dílu původně avizovali na 8. prosince na youtube kanálu Dobře vycpaný bobr. Dnes v podvečer však tvůrci oznámili, že musí jeho uvedení odsunout na 12. prosince. "Tvůrčí tým ještě stále pracuje na finálním střihu a barevných korekcích a chceme epizodu s názvem Dožínky vydat v takové kvalitě, za níž se můžeme s čistým svědomím postavit," sdělila Klevcovová.

Seriál Liga mužské moudrosti vzniká díky peněžním příspěvkům fanoušků, s pomocí kterých mohou filmaři nezávisle tvořit. "Mohli jsme přijít s kontroverzním tématem a stylem humoru, který by dnes už v televizích neprošel," uvedl režisér Skórka.

"Také chvíli trvalo, než jsme přišli na tu správnou myšlenku, o čem by to mělo být, protože seriál musí mít silné téma, jinak nás to nebaví. Tou myšlenkou je, že se musíme postavit proti hyperkorektnosti, proti špatně podanému či zneužívanému fenoménu #metoo a tak dále. Doufáme, že i na tomto poměrně vážném poli se najdou lidé, které seriál pobaví a potěší," dodal.

Na rozdíl od seriálu sKORO NA mizině nebudou kvůli časovému vytížení v novince účinkovat herci z ostravského Divadla Mír Štěpán Kozub nebo Albert Čuba. "Pokračuje naštěstí stejný scenáristický tým ve složení Martin Šimíček a Petr Kolečko. Petr se dokonce hlásil, že by si tam chtěl zahrát v nějakém díle, tak se můžeme opět těšit na jeho fenomenální výkony," sdělil Skórka.

Nováčky v hereckém obsazení Isteníka, Leinweberovou a Havlínka doplní vedle Langmajera Josef Kaluža, Petr Panzenberger, Pavla Dostálová nebo Martin Gorol.

Internetový seriál sKORO NA mizině, za kterým stojí tvůrci on-line seriálu Lajna, popisuje situaci herců ode dne, kdy byla zavedena karanténa. Osmidílný seriál vzniklý ve specifických podmínkách protipandemických opatření se setkal s velkým ohlasem. Jeho první epizoda s názvem Došly prachy od loňského 22. dubna zaznamenala do dneška téměř 2,4 milionu zhlédnutí.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

14°C

Dnes je úterý 27. září 2022

Očekáváme v 21:00 9°C

Celá předpověď