Tvůrci komedie Známí neznámí představili trailer, v kinech bude od 16. prosince

foto Tomáš Měcháček a Táňa Pauhofová v komedii Známí neznámí.

Praha - Česko-slovenská komedie režisérky Zuzany Mariankové Známí neznámí, jež je adaptací snímku Naprostí cizinci režiséra Paola Genovesy, bude v českých kinech od 16. prosince. Tvůrci dnes na youtube představili trailer. Adaptace originálního scénáře se ujal Petr Jarchovský. V hlavních rolích se představí Martin Hoffman, Tomáš Měcháček, Táňa Pauhofová, Klára Issová, Tomáš Maštalír, Peťa Polnišová, Anna Kadeřávková a Sväťo Malachovský. ČTK o tom za distribuční společnost CinemArt informoval Petr Slavík.

Podle původního filmu Naprostí cizinci (Perfetti sconosciuti) vznikl největší počet lokálních remaků v historii kinematografie. Díky tomu je i zapsaný v Guinessově knize rekordů. V tuzemských kinech byla loni v červnu uvedená pod názvem Téměř dokonalá tajemství jeho německá verze, divadelní adaptaci nabídlo v premiéře loni v únoru pražské Divadlo Na Jezerce.

"Jsem šťastná, že jsme to byli právě my, kdo vyhrál bitvu o práva na tento film pro území Česka a Slovenska. Zájemců totiž bylo více, ale italský producent se rozhodl právě pro nás, což je nesmírně velký závazek," uvedla producentka Wanda Adamík Hrycová.

Příběh filmu vypráví o partě českých a slovenských přátel, kteří se sejdou v pražském bytě, aby oslavili příchod Nového roku. Setkání by se neslo v duchu klasické silvestrovské oslavy, kdyby se nezrodil zdánlivě nevinný nápad dát všechny mobilní telefony na stůl a nahlas sdílet každou doručenou zprávu a dát na hlasitý odposlech každý příchozí hovor.

"Příběh se týká každého z nás. Můžeme se při něm celkem dobře bavit a někteří se můžou i občas trochu stydět. Věřím, že to bude zábavný film, který má v sobě lehkost, humor, překvapení. A kdo bude chtít, může se i zamyslet. Teda, když se na to bude cítit," podotkl představitel jedné z rolí Hoffman.

Režisérka Marianková má na kontě několik studentských filmů a televizních seriálů jako Za sklom, Oteckovia, Horná Dolná, Špecialisti či Kuchyňa. V žánru celovečerních filmů jde o její režijní prvotinu.

Komediální žánr je v českých kinech žádaný. Například komedii režiséra Patrika Hartla Prvok, Šampón, Tečka a Karel za 15 týdnů od premiéry vidělo přes 590.000 lidí a vydělal bezmála 92 milionů korun. V aktuálním přehledu nejnavštěvovanějších filmů je na sedmém místě komedie režiséra a scenáristy Radka Bajgara Kurz manželské touhy.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

28°C

Dnes je čtvrtek 19. května 2022

Očekáváme v 21:00 21°C

Celá předpověď