Tvář Nespressa Clooney je smutný ze zpráv o využití dětské práce

foto Ilustrační foto - Herec George Clooney.

Londýn - Americký herec George Clooney je překvapený a smutný ze zpráv, že na výrobě kávových kapslí, které propaguje, se na guatemalských plantážích podílejí i děti. Držitel Oscara to dnes uvedl v prohlášení, o kterém informovala nadace Thomas Reuters. Společnost Nespresso, jejíž je Clooney reklamní tváří, uvedla, že kávu získává eticky a že obvinění nechá prošetřit.

Clooney svým prohlášením reagoval na investigativní reportáž, kterou britská stanice Channel 4 News odvysílá příští týden. Její novináři uvádějí, že na šesti kávových plantážích v Guatemale, z nichž Nespresso odebírá kávu pro své kapsle, pracují i dětští dělníci.

Herec, který si jako dítě vydělával letními brigádami v tabákové továrně, si je prý "jedinečně vědom komplexního problému zemědělství a dětské práce".

Vedení společnosti Nespresso, která je součástí skupiny Nestlé, uvedlo, že získává kávové boby eticky a obvinění vznesená britskou televizní stanicí prověřuje. "Okamžitě jsme zastavili nákupy kávy ze všech farem v regionu a neobnovíme nákupy, než budeme schopni věc vyšetřit a ujistit se, že se dětská práce nevyužívá," uvedl šéf společnosti Nespresso Guillaume Le Cunff.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

25°C

Dnes je pondělí 6. července 2020

Očekáváme v 3:00 20°C

Celá předpověď