Tusk vyzval střední Evropu, aby přijala odpovědnost za sebe i EU

foto Ilustrační foto - Předseda Evropské rady Donald Tusk

Štrbské Pleso - Tato doba vyžaduje, aby střední Evropa byla vyspělá a "strategicky seriózní", uvedl dnes na twitteru předseda Evropské rady Donald Tusk. Polský politik vyzval středoevropské země, aby přijaly odpovědnost nejen za své problémy, ale i za celou Evropu. Zároveň naznačil, že střední Evropa bere Evropskou unii jako dojnou krávu.

"Člověk může s unií zacházet jako s dojnou krávou... Je to ovšem velmi krátkodobá hra. Naše doba si od střední Evropy žádá vyspělost a strategickou serióznost. Vezměte na svá bedra odpovědnost nejen za sebe, ale za Evropu jako celek," napsal polský šéf Evropské rady, kterého ve funkci letos vystřídá Belgičan Charles Michel.

Tusk se dnes večer ve Štrbském Plese na severu Slovenska, kde se koná bezpečnostní konference Globsec, sešel se slovenským premiérem Peterem Pellegrinim. Podle příspěvku na twitterovém účtu předsedy vlády spolu hovořili o migraci, brexitu či příštím víceletém rozpočtu EU. Končící předseda Evropské rady od Pellegriniho převzal ocenění za "mimořádnou práci pro EU a její členské země".

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

17°C

Dnes je čtvrtek 28. května 2020

Očekáváme v 1:00 11°C

Celá předpověď