Turnaj WTA tenistek v Hongkongu se kvůli demonstracím hrát nebude

foto Ilustrační foto - Česká tenistka Karolína Plíšková.

Hongkong - Tenisový turnaj žen v Hongkongu se kvůli aktuální situaci ve městě v obvyklém říjnovém termínu hrát nebude. Organizátoři po dohodě s vedením ženské asociace WTA odložili Hong Kong Open kvůli trvajícím masovým protestům na neurčito.

Turnaj se měl hrát od 5. do 13. října na venkovních kurtech ve Victoria Parku, kde se často shromažďují demonstranti. V Hongkongu už několik měsíců protestují miliony lidí proti vlivu Číny, politickému systému v zemi a policejnímu násilí.

"Ve světle současné situace musíme oznámit odložení turnaje," uvedli dnes organizátoři a WTA. "Usilovali jsme o udržení nejvyššího standardu turnaje pro všechny účastníky, především pro hráčky a fanoušky. Po četných diskuzích jsme nicméně usoudili, že hladký průběh turnaje bychom mohli lépe zajistit až v pozdější době."

Tenisový turnaj žen v Hongkongu se s dvěma desetiletými přestávkami hraje od roku 1980. V jeho prvním ročníku po druhém návratu do kalendáře v roce 2014 na něm hrála Karolína Plíšková finále dvouhry a s dvojčetem Kristýnou získala titul ve čtyřhře.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

17°C

Dnes je pátek 29. května 2020

Očekáváme v 19:00 16°C

Celá předpověď