Turkmenistán zakázal jiné než bílé roušky, výskyt covidu dál popírá

foto Respirátory - ilustrační foto.

Ašgabat - V hlavním městě Turkmenistánu Ašgabatu a ve dvou z pěti administrativních oblastí země mohou lidé nosit jen roušky bílé barvy, uvedl server Turkmen.news a dodal, že důvod nařízení není jasný. Přestože se v Turkmenistánu, jedné z nejuzavřenějších zemí světa, nosí roušky, její vedení popírá, že by se tam vyskytoval koronavirus SARS-CoV-2.

V metropoli Ašgabatu začala bílé roušky u řidičů už v prosinci vymáhat dopravní policie. V lednu se pak se stejným požadavkem začali setkávat i chodci, studenti a školáci. Pokuta za roušku nesprávné barvy představuje 50 manatů (asi 300 Kč).

Ve městě Türkmenabat musejí pouze bílé roušky nosit úředníci a školáci. V případě, že kontroly, které mají začít 18. února, odhalí u školáků černé nebo barevné roušky, bude učitelům a ředitelům hrozit pokárání.

Podobné pravidlo se již od roku 2017 v Turkmenistánu vztahuje na automobily. Zakázány jsou vozy černé barvy a tmavých odstínů, připomněl web stanice Svobodná Evropa. Středoasijský Turkmenistán je jednou z nejvíce autoritářských zemí na světě, kde se moc soustředí v rukou prezidenta.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

0°C

Dnes je neděle 5. února 2023

Očekáváme v 15:00 -1°C

Celá předpověď