Turisté zaplnili parkoviště na Šerlichu, dopravu řídila policie

foto Ilustrační foto - Automobily stojí 1. ledna 2021 v horském sedle mezi Šerlichem a Velkou Deštnou v Orlických horách. Policie po poledni kvůli náporu turistů v oblasti Šerlichu v Orlických horách na více než dvě hodiny omezila provoz na příjezdové silnici z Deštného. Na silnici přes Šerlich pouštěla jen automobily, které projížděly dál. Parkoviště se zaplnilo a neukáznění řidiči, kteří parkovali, kde nemají, blokovali průjezd vozidel.

Deštné v Orlických horách (Rychnovsko) - Parkoviště v horském sedle pod Šerlichem na hřebeni Orlických hor se dnes dopoledne zaplnila auty turistů. Policie musela řídit dopravu tak, aby zůstala průjezdná silnice Deštné – Orlické Záhoří. Ve směru od Dešného a také od Orlického Záhoří pouštěla jen auta, která projížděla. Situace se začala uklidňovat odpoledne. ČTK to dnes řekla mluvčí krajské policie v Hradci Králové Eliška Majerová. Podobný nával v okolí Šerlichu očekává policie také v neděli.

"Auta začala z parkovišť postupně odjíždět, policisté na místě už jen situaci monitorují," řekla dnes ve 14:30 ČTK Majerová.

Parkoviště na Šerlichu se dnes zaplnila okolo 9:00. Policisté regulovali dopravu, aby zajistili průjezdnost komunikace spojující oblast Deštného a okolí Orlického Záhoří, a to nejen pro projíždějící řidiče, ale i pro veřejnou dopravu a složky Integrovaného záchranného systému (IZS). Podle policie by turisté, kteří míří na hřebeny v okolí Šerlichu, měli o víkendech nechávat auto zaparkované v Deštném a odtud využít kyvadlovou autobusovou dopravu.

Horské sedlo mezi Šerlichem a Velkou Deštnou, kudy prochází důležitá regionální silnice, je vyhledávaným místem nástupu na hřebenové turistické trasy. Na hřebenech Orlických hor jsou upraveny desítky kilometrů běžkařských tratí.

Horská služba dnes ráno na webu uvedla, že u Šerlichu v nadmořské výšce 1027 metrů bylo jasno, čtyři stupně pod nulou a zhruba 15 centimetrů zmrzlého sněhu.

Meteorologové na dnešek pro Orlické hory předpovídají polojasno až jasno, s nejvyššími denními teplotami mezi minus jedním až plus dvěma stupni Celsia. V neděli se má počasí zhoršit, má být většinou oblačno až zataženo, později večer má místy sněžit. Nejvyšší denní teploty budou v neděli pod nulou do minus čtyř stupňů Celsia. Během neděle také zesílí vítr, který může v nárazech dosahovat až 54 km/h.

Policisté v kraji se ve větší míře zaměřují na zimní střediska tradičně od zahájení zimní sezony. Jedním z hlavních cílů je zajistit na exponovaných místech plynulost silničního provozu. Problémy bývají nejen v Orlických horách, ale také na příjezdových silnicích do krkonošských horských středisek. Dopravní policisté dohlížejí například na to, aby byla zachována průjezdnost silnic pro případný zásah složek IZS. Řidiči, kteří parkují, kde nemají, mohou horské silnice blokovat, uvedla policie.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

21°C

Dnes je neděle 22. května 2022

Očekáváme v 17:00 19°C

Celá předpověď