Turisté opět zaplnili parkoviště na Šerlichu, policie řídila dopravu

foto Ilustrační foto - Do Orlických hor se 20. února 2021 vypravilo velké množství turistů. Chtějí využít hezkého počasí a dobrých sněhových podmínek pro běžecké lyžování. Policisté příval návštěvníků musí řídit. Na snímku je plné parkoviště na Šerlichu v Deštném na Rychnovsku.

Deštné v Orlických horách (Rychnovsko) - Parkoviště na Šerlichu v Orlických horách se dnes stejně jako v sobotu zaplnila auty turistů a běžkařů. Policie několik hodin řídila dopravu, aby zůstala průjezdná silnice Deštné-Orlické Záhoří. ČTK to dnes řekla mluvčí krajské policie Eliška Majerová. Parkoviště v horském sedle mezi Šerlichem a Velkou Deštnou se zaplnila kolem 8:30.

"Auta od Šerlichu už začala odjíždět, policisté ale situaci nadále na místě monitorují. Dnes se parkoviště na Šerlichu zaplnila dříve než v sobotu," řekla dnes ve 14:30 ČTK Majerová.

Podle ní by turisté, kteří míří o víkendech na hřebeny v okolí Šerlichu, měli nechat auto zaparkované v Deštném a odtud využít kyvadlovou autobusovou dopravu. Podobná situace na Šerlichu se totiž opakuje v zimě téměř každý víkend. Když se zaplní parkoviště v horském sedle, řidiči se pokouší zaparkovat, kde nemají, podél tranzitní silnice, což může blokovat průjezd autobusů, ale i složek IZS.

Na hřebenech Orlických hor bylo dnes jasno, u Šerlichu kolem čtyř stupňů pod nulou a asi 15 centimetrů zmrzlého sněhu. Horské sedlo mezi Šerlichem a Velkou Deštnou, kudy prochází důležitá regionální silnice spojující Deštné s Orlickým Záhořím, je vyhledávaným místem nástupu na hřebenové turistické trasy. Na hřebenech Orlických hor jsou upraveny desítky kilometrů běžkařských tratí.

Turisté vyrazili ve velkém také do Krkonoš. "Policie situaci monitoruje, zatím tam žádné komplikace v dopravě nejsou," řekla dnes ČTK Majerová.

V Orlických horách a v Krkonoších by se mělo během dne postupně zatáhnout, mělo by být oblačno až zataženo, v údolích místy nízká oblačnost, večer může sněžit. Nejvyšší denní teploty se budou v Orlických horách pohybovat mezi minus dvěma až plus jedním stupněm Celsia, v Krkonoších má mrznout celý den. Zpočátku slabý proměnlivý vítr bude zesilovat, večer může v nárazech dosahovat rychlosti přes 60 km/h.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

31°C

Dnes je pátek 20. května 2022

Očekáváme v 9:00 26°C

Celá předpověď