Turci ostřelovali syrské provládní síly mířící na pomoc Kurdům

foto Ilustrační foto - Kouř z bombardování stoupá nad severosyrským Afrínem, který ovládají kurdské milice YPG a kde turecká armáda de facto zahájila pozemní operaci

Damašek - Turecká armáda bombardovala spojence syrského režimu, jejichž síly dnes vstoupily do enklávy Afrín na severu země, uvedla syrská agentura SANA. Podle turecké agentury Anadolu šlo o varovnou střelbu, která prosyrské síly zahnala zpátky. Oblast mají v úmyslu obsadit Turci, kteří o tuto severosyrskou oblast již řadu dní bojují. Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan řekl, že k tomu dojde v nejbližších dnech.

Syrská státní televize odvysílala záběry s motorizovanými ozbrojenci vybavenými syrskými vlajkami, jak vjíždějí do oblasti. Brzy poté Turci začali konvoj ostřelovat a přinutili tak novináře, kteří kryli událost, aby se dali na útěk, upozornila televize.

Podle Anadolu zabránila turecká armáda syrským provládním jednotkám v tom, aby se spojily v enklávě s tamější kurdskou milicí. Konvoj se údajně stáhl zhruba o deset kilometrů od hranice afrínské oblasti.

Konvoj tvořili podle tureckého deníku Daily Sabah milice podporované Íránem. Podle záběrů libanonské proíránské televizní stanice Al-Majádín spustila turecká armáda palbu na místa, kam konvoj směřoval. K incidentu došlo u vesnice Marjamín, ležící východně od města Afrín, který mají pod kontrolou Kurdové. Střelba si podle všeho nevyžádala zraněné, ani mrtvé.

Místní Kurdové nedávno požádali syrskou armádu o pomoc, aby zajistila syrské hraniční pásmo. Erdogan dnes řekl, že turecká armáda má v úmyslu v nejbližší době město Afrín obklíčit.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

13°C

Dnes je neděle 23. září 2018

Očekáváme v 1:00 10°C

Celá předpověď