Tržnice v centru Bruselu hostí český módní design

foto Celkem 14 českých a čtyři slovenští designéři představili 10. listopadu 2018 své práce v secesních prostorách bývalé bruselské tržnice Halles St. Géry na akci nazvané "Czech and Slovak Fashion Festival".

Brusel - Čtrnáct českých a čtyři slovenští designéři představují tento víkend své práce bruselskému publiku v secesních prostorách bývalé bruselské tržnice Halles St. Géry. Jak dnes ČTK řekla kurátorka akce Darina Zavadilová, jde o průřez současného českého módního designérství, doplněný o šperky a některé další výrobky a dárkové předměty.

"Výběr byl připravený tak, aby byl zajímavý jak pro českou komunitu v Bruselu, tak pro mezinárodní publikum. Není to úplně koncipované jako předvánoční akce, ale samozřejmě na zájem o předvánoční nákupy trochu cílíme," připustila kurátorka, která po řadu let vedla pražský mezinárodní festival designSUPERMARKET.

Celkem 14 českých a čtyři slovenští designéři představili 10. listopadu 2018 své práce v secesních prostorách bývalé bruselské tržnice Halles St. Géry na akci nazvané "Czech and Slovak Fashion Festival". Úzký výběr účastníků víkendové akce nazvané "Czech and Slovak Fashion Festival" podle ní způsobil, že někteří z nejkvalitnějších českých návrhářů a designérů zastoupeni nejsou. "Ale je to výběr připravený hodně důkladně přímo pro Brusel. Je tu široká škála přístupů - jsou tu designéři, kteří tvoří hodně minimalisticky, až po ty, kteří mají ke šperkům a doplňkům naprosto extravagantní přístup," uvedla Zavadilová.

Šéfka Českého centra v Bruselu, které akci spolupořádalo, Jitka Pánek Jurková upozornila, že prostory bývalé tržnice jen pár kroků od bruselské burzy jsou mimořádně populární místo, především mezi mladými lidmi.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

22°C

Dnes je středa 21. srpna 2019

Očekáváme v 3:00 16°C

Celá předpověď