Trvalé exponáty do rotační expozice EXPO 2020 jsou hotovy

foto Vizualizace českého národního pavilonu. Střešní kapiláry jsou součástí systému S.A.W.E.R.

Skončily práce na exponátu s názvem Phoenix Energy od Jakuba Nepraše a obrazech Adély Olivy jménem Efekt motýlích křídel, které budou vystaveny v prostoru rotační expozice českého národního pavilonu po celou dobu trvání Všeobecné světové výstavy.

Fotogalerie

Exponát Phoenix Energy bude zobrazovat dvě vrstvy, významově fungující odlišně - spodní vrstva ukáže návštěvníkovi vnímání času a materiální sféry, na které je dnešní civilizace závislá, zatímco horní vrstva bude demonstrovat, jakým způsobem by se měl člověk věnovat duševní sféře a péči o ni. Na tento exponát budou přímo navazovat abstraktní obrazy které vznikají pod patronátem Galerie Kroupa a které zobrazují rovnováhu čtyř živlů - ohně, vody, vzduchu, země a zároveň přidají jako pátý element lidskou myšlenku a jako šestý nekonečný vesmír.

Světová výstava EXPO 2020 v Dubaji se uskuteční v odloženém termínu od 1. října 2021 do 31. března 2022. Jde o první světovou výstavu, která se bude konat v regionu MENA & SA (na Středním východě, v Africe a jižní Asii) a také poprvé je hostitelem arabská země. Český pavilon se bude nacházet v zóně „Sustainability“ (Udržitelnost) na pozemku s plochou 2200 metrů čtverečních a bude stejně jako na EXPO 2015 v Miláně první u jednoho z hlavních vstupů na výstaviště.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

18°C

Dnes je pátek 22. září 2023

Očekáváme v 21:00 14°C

Celá předpověď