Trumpová žádá o ochranu syna Barrona před výhrůžkami herce Fondy

foto Americký prezident Donald Trump (uprostřed přichází na silvestrovský večírek. Vpravo jeho manželka Melania, vlevo jejich syn Barron.

Washington - Americká první dáma Melania Trumpová požádala prezidentskou ochranku, aby zajistila bezpečnost jejího dvanáctiletého syna Barrona, kterému na sociálních sítích vyhrožoval americký herec Peter Fonda. Napsal to americký server The Daily Caller a potvrdila to mluvčí Trumpové. Fonda na twitteru napsal, že Barron by měl být Trumpové odebrán a umístěn "do klece s pedofily". Později vzkaz vymazal a omluvil se.

Americký herec Peter Fonda. Fonda, bratr herečky Jane Fondové a syn hollywoodské hvězdy Henryho Fondy, je vášnivým odpůrcem prezidenta Donalda Trumpa a nesmlouvavým kritikem odebírání dětí přistěhovalcům bez dokladů na hranicích USA s Mexikem. Kontroverzní postup pohraničníků byl důsledkem Trumpovy kampaně proti nelegální migraci. Prezident ve středu novým nařízením praxi rozdělování rodin zastavil.

Fonda televizi Fox News řekl, že jeho výzva by měla Melanii a Trumpovu dceru Ivanku přimět k tomu, aby s prezidentem hovořily o "špinavostech při oddělování matek od jejich malých dětí".

Nevybíravými slovy herec častoval i ministryni vnitřní bezpečnosti Kirstjen Nielsenovou, která tvrdý postup proti migrantům hájila. Podle Fondy by měla být postavena na pranýř na Manhattanu a sešlehána za přítomnosti filmových kamer, které by akt uchovaly pro potomstvo.

Pozornosti emotivního herce neušla ani mluvčí Bílého domu Sarah Sandersová. Její děti Fonda navrhuje násilně odeslat do Arkansasu a svěřit je do péče "Stephena Goebbelse Millerta". Miller je šéfem sekce Bílého domu pro vnitřní politiku a je považován za hlavního iniciátora kritizované praxe na hranicích.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

15°C

Dnes je úterý 25. září 2018

Očekáváme v 1:00 4°C

Celá předpověď