Trump vyzval, aby s Kimem na fotkách vypadali hubení

foto Americký prezident Donald Trump (vpravo) a severokorejský vůdce Kim Čong-un po podpisu společného dokumentu na summitu v Singapuru.

Singapur - Pobavení vyvolalo na sociálních sítích video, které zachycuje amerického prezidenta Donalda Trumpa se severokorejským vůdcem Kim Čong-unem krátce před tím, než usedli ke společnému obědu. Trump totiž novináře vyzval, aby oba lídři na jejich fotografiích byli "pěkní, pohlední a hubení". Kima přitom šéf Bílého domu v minulosti označil za "malého a tlustého".

"Děláte všichni pěknou fotku?" zeptal se americký prezident přítomných fotoreportérů krátce před tím, než usedl s Kimem ke společnému obědu. "Abychom vypadali pěkní, pohlední a štíhlí," dodal Trump.

Následný záběr na obličej severokorejského vůdce podle některých uživatelů sociálních sítí prozrazuje, že prezidentův komentář Kima příliš nepobavil. Britský list The Guardian nicméně upozornil, že není jasné, zda mu prezidentova slova tlumočník přeložil.

Trump a Kim se v minulosti několikrát vzájemně počastovali nadávkami. Šéf Bílého domu o severokorejském vůdci hovořil jako o "malém a tlustém" a označil jej také za "rakeťáka". Vůdce KLDR zase o Trumpovi řekl, že je choromyslný a označil jej za "starého blázna".

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

17°C

Dnes je čtvrtek 18. října 2018

Očekáváme v 19:00 15°C

Celá předpověď