Trump ustavil nový tweetovací rekord v prezidentské funkci

foto Ilustrační foto - Příspěvek amerického prezidenta Donalda Trumpa na Twitteru ke kauze nahrávek s ešéfem FBI Jamesem Comeym.

Washington - Americký prezident Donald Trump ve středu pokořil svůj předchozí rekord v počtu tweetů a retweetů ve funkci hlavy státu. Na jeho oblíbené sociální síti twitter zanechal šéf Bílého domu podle portálu Factba.se 125 vzkazů, které se z velké části týkaly ústavní žaloby, které v Senátu USA čelí.

Trump považuje twitter za klíčový nástroj pro komunikaci s voliči a využívá ho nejen k psaní vlastních tweetů, ale také k retweetování cizích komentářů. Loni 12. prosince, kdy komentoval debatu ve Sněmovně reprezentantů před schvalování ústavní žaloby, využil twitter ke zveřejnění zpráv 123krát, což až do středy byl rekordní počet v době prezidentování. Tento rekord nyní překonal, jak uvedl portál Factba.se, který vytváří statistiky k Trumpovu prezidentování.

Absolutní osobní rekord v tweetování Trump utvořil v lednu 2015, kdy podle zmíněného serveru napsal 161 vzkazů. Tehdy ještě nebyl prezidentem a v tweetech se věnoval odchodu z role porotce v reality show The Apprentice (Učedník).

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

8°C

Dnes je pátek 3. dubna 2020

Očekáváme v 9:00 5°C

Celá předpověď