Trump tvrdě kritizoval svého exministra zahraničí Tillersona

foto Ilustrační foto - Americký ministr zahraničí Rex Tillerson se loučí se svou funkcí na tiskové konferenci.

Washington - Americký prezident Donald Trump dnes na twitteru tvrdě kritizoval svého bývalého ministra zahraničí Rexe Tillersona a mimo jiné o něm prohlásil, že "byl hloupý jako štoudev a líný jako veš". K ostrým slovům se Trump uchýlil den poté, co Tillerson ve čtvrtek veřejně hovořil o svém problematickém vztahu s prezidentem.

"Byl velmi neukázněný, nerad četl, nečetl brífinkové zprávy, nerad se v řadě věcí věnoval podrobnostem," řekl Tillerson. Prohlásil také, že Trump ho instruoval, jak chce věci řešit, na což mu musel odpovídat, že takový postup by byl protizákonný.

Bývalý ministr také prohlásil, že se mu nelíbí, že se Američané nezajímají o aktuální dění a že jim stačí, když je problém popsán 128 znaky. Narážel tak na Trumpovu oblibu v twitteru, který slouží ke zveřejňování krátkých zpráv. Tillerson rovněž řekl, že není pochyb o tom, že Rusko zasahovalo do prezidentských voleb v roce 2016.

"Mike Pompeo odvádí skvělou práci, jsem na něj velmi pyšný. Jeho předchůdce Rex Tillerson neměl potřebnou mentální kapacitu," napsal Trump o Tillersonovi a zalitoval, že se ho nedokázal zbavit dost rychle.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

30°C

Dnes je čtvrtek 27. června 2019

Očekáváme v 15:00 31°C

Celá předpověď