Trump se v Londýně nesetkal s exšéfem diplomacie Johnsonem

foto Ilustrační foto - Bývalý britský ministr zahraničí Boris Johnson.

Londýn - Americký prezident Donald Trump se během dvoudenního pobytu v Londýně nesetkal s bývalým britským ministrem zahraničí Borisem Johnsonem, ačkoli oba takovou možnost naznačovali. Informoval o tom bulvární list The Sun. Podle Bílého domu se o schůzce prozatím neuvažuje.

"Boris Johnson je můj přítel, říká o mně hezké věci, velmi mě podporuje a možná se s ním setkám, až tam budu," řekl Trump v úterý před cestou do Evropy, kde se zúčastnil summitu NATO a následně navštívil Londýn. Trump nyní víkend tráví ve Skotsku a v pondělí se setká s ruským prezidentem Vladimirem Putinem v Helsinkách.

Trump ve čtvrtek v rozhovoru s deníkem The Sun řekl, že Johnson by byl skvělým premiérem. V pátek pak na tiskové konferenci s britskou ministerskou předsedkyní Theresou Mayovou vysvětlil, že jen odpovídal na dotaz, jaký by byl Johnson premiér.

Johnson v pondělí rezignoval kvůli nesouhlasu s brexitovým plánem premiérky Mayové, ke stejnému kroku se v neděli pozdě v noci rozhodl i tehdejší ministr pro brexit David Davis. Trump deníku The Sun řekl, že premiérčin brexitový plán je špatný a že kvůli němu nebude možné mezi Washingtonem a Lodnýnem uzavřít dohodu o společném obchodování, později ale svá slova zmírnil. Mayové řekl, že je věcí Británie, jak k brexitu přistoupí.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

12°C

Dnes je úterý 25. září 2018

Očekáváme v 9:00 8°C

Celá předpověď