Trump s Putinem se na summitu přivítali, schůzka plánována není

foto Ilustrační foto - Americký prezident Donald Trump (vpravo) a jeho ruský protějšek Vladimir Putin během schůzky na summitu G20 V Hamburku.

Danang (Vietnam) - Americký prezident Donald Trump a jeho ruský protějšek Vladimir Putin se dnes na summitu zemí Rady pro ekonomickou spolupráci Asie a Tichomoří (APEC) ve Vietnamu krátce pozdravili, žádná formální schůzka ale plánována není. Uvedla to mluvčí Bílého domu Sarah Sandersová s tím, že není vyloučeno krátké neformální setkání. Reuters poznamenal, že Moskva měla zájem na bilaterálním jednání obou prezidentů.

Putin s Trumpem si podali ruce a vyměnili si několik slov. Ruská média k tomu uvedla, že americký prezident přistoupil k Putinovi během společného focení účastníků summitu a ruskou hlavu státu přátelsky poplácal po rameni.

Kremelský mluvčí Dmitrij Peskov řekl agentuře RIA Novosti, že oba státníci se na summitu dosud k žádnému společnému jednání nesešli. O tom, zda se taková schůzka uskuteční, média spekulují několik dní. Zda se během dvoudenního vrcholného jednání nakonec sejdou, jisté není.

Peskov dnes zpravodajské stanici CNN řekl, že s přípravou schůzky obou prezidentů to zatím nevypadá nadějně. "Problém je jejich program," vysvětlil s tím, že Putin s Trumpem mají řadu bilaterálních setkání, takže v současné době není možné jejich časový plán sladit. O časové tísni hovořila také Sandersová s tím, že vyloučeno není neplánované a neformální setkání.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

13°C

Dnes je neděle 23. září 2018

Očekáváme v 23:00 13°C

Celá předpověď