Trump prý nemá obavy z Manafortovy dohody s Muellerem

foto Bývalý šéf volebního štábu Donalda Trumpa Paul Manafort (uprostřed) na kresbě u soudu.

Washington - Americký prezident Donald Trump nemá obavy z toho, co by mohl bývalý šéf jeho volebního štábu Paul Manafort vyzradit vyšetřovatelům. Řekl to ve středu v Bílém domě. Pokud prý Manafort bude mluvit pravdu, nemá s tím žádný problém.

Manafort se minulý týden přiznal k trestným činům spiknutí proti USA a maření spravedlnosti. Učinil tak na základě dohody se zvláštním vyšetřovatelem FBI Robertem Muellerem, který se zabývá vlivem Ruska na prezidentské volby v roce 2016. Zároveň se zavázal, že bude s Muellerem při vyšetřování spolupracovat. Výměnou má dostat nižší trest.

Podle některých médií může Manafort vyzradit řadu citlivých informací, protože v čele Trumpova volebního štábu stál v nejdůležitějších etapách kampaně. Kritické informace může Muellerovi dodat mimo jiné o aktivitách Trumpova syna Donalda a zetě Jareda Kushnera.

"Paul Manafort se mnou spolupracoval krátce a udělal kus dobré práce," řekl Trump. "A řeknu vám toto: Věřím, že bude mluvit pravdu, a pokud to tak bude, nemám problém. Teď o tom víc nechci mluvit," citovala prezidenta agentura AP.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

30°C

Dnes je středa 19. června 2019

Očekáváme v 17:00 30°C

Celá předpověď