Trump popřel, že má v úmyslu zbavit se Tillersona

foto Americký prezident Donald Trump (vpravo) a ministr zahraničí Rex Tillerson.

Washington - Spekulace o uvolnění Rexe Tillersona z funkce ministra zahraničí USA jsou falešné, napsal dnes na twitteru prezident Donald Trump. Připustil, že jejich názory se v některých otázkách rozcházejí, ale informace médií o chystaném vyhazovu označil za "falešné zprávy".

Zprávu o chystaném konci Tillersonovy diplomatické kariéry přinesl ve čtvrtek list The New York Times. Tillersona má podle jeho informací během několika týdnů nahradit ředitel Ústřední zpravodajské služby (CIA) Mike Pompeo. Výměna se prý připravuje na konec roku.

"Média spekulují, že jsem vyhodil Rexe Tillersona nebo že brzy odejde - falešné zprávy! Neodchází, a i když v jistých otázkách spolu nesouhlasíme (já mám poslední slovo), spolupracujeme dobře a Amerika se znovu těší velké úctě," napsal prezident.

Trump dal v minulosti několikrát najevo, že není s Tillersonem spokojen. Podle listu The New York Times je prý ochoten změnu provést. Tillersonův odchod se ve Washingtonu očekává řadu měsíců, sám ministr prý chce odejít až na konci roku a co nejdůstojněji.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

3°C

Dnes je pondělí 19. listopadu 2018

Očekáváme v 15:00 3°C

Celá předpověď