Trump oslavil ramadán tradiční večeří iftár

foto Americký prezident Donald Trump uspořádal pro diplomaty večeři iftár, jíž muslimové o ramadánu přerušují půst.

Washington - Americký prezident Donald Trump v pondělí v Bílém domě uspořádal pro velvyslance a členy diplomatického sboru ze zemí s převážně muslimským obyvatelstvem slavnostní večeři iftár, jíž muslimové o ramadánu přerušují denní půst. Jde podle něj o dobu, kdy lidé společně usilují o naději, toleranci a mír.

Americký prezident Donald Trump uspořádal pro diplomaty večeři iftár, jíž muslimové o ramadánu přerušují půst. Slavnostní večeře iftár se v Bílém domě konají pravidelně od doby úřadování prezidenta Billa Clintona v letech 1993-2001 jakožto akty vstřícnosti vůči muslimskému světu.

V roce 2017 Trump zvyk přerušil a Bílý dům tehdy vydal prohlášení, v němž se hovořilo o hrozbě terorismu. Mezi muslimskou komunitou a Trumpem panovaly napjaté vztahy, protože prezident v kampani prosazoval dočasné uzavření Spojených států pro muslimy.

Trump v pondělí řekl, že v poslední době zažívali krušné časy lidé všech náboženství. Připomněl teroristické útoky na muslimy na Novém Zélandě, na křesťany na Srí Lance a na židy v Kalifornii a Pittsburghu a vyjádřil odhodlání "porazit zla terorismu a náboženského pronásledování tak, aby všichni lidé mohli vyznávat svou víru beze strachu".

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

27°C

Dnes je sobota 24. srpna 2019

Očekáváme v 17:00 26°C

Celá předpověď