Trump nepředpokládá, že by ho vyšetřovatel Mueller vyslýchal

foto Bývalý ředitel FBI Robert Mueller (na snímku z 19. června 2013).

Washington - Prezident Spojených států Donald Trump nepovažuje za pravděpodobné, že by ho vyslechl zvláštní vyšetřovatel Robert Mueller, který objasňuje ruskou roli v předloňských amerických prezidentských volbách. Americká média přitom tento týden spekulovala, že Mueller se s Trumpovým týmem již domlouvá na konkrétním termínu výslechu, napsal dnes portál BBC.

"Když nemají tajnou spolupráci a nikdo tajnou spolupráci na jakékoli úrovni nezjistil, tak se zdá nepravděpodobné, že by vůbec nějaký výslech byl," řekl Trump novinářům. "Uvidím, co bude," dodal.

Trump jakoukoli spolupráci své kampaně s Ruskem opakovaně odmítá a tvrdí, že taková obvinění jsou jen honem na čarodějnice. V neděli pak prohlásil, že pokud by Muellerův tým o rozhovor s ním projevil zájem, souhlasil by.

Pátrání po ruském vlivu na volby se zatím týkalo několika prezidentových přímých spolupracovníků. Bývalý bezpečnostní poradce Michael Flynn a člen Trumpova volebního štábu George Papadopoulos se přiznali, že vyšetřovatelům FBI lhali. Někdejší šéf volebního štábu Paul Manafort a jeho kolega Richard Gates jakoukoli vinu popírají.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

12°C

Dnes je úterý 25. září 2018

Očekáváme v 17:00 13°C

Celá předpověď