Trump nechal Kima nahlédnout do interiéru své limuzíny

foto Americký prezident Donald Trump přijíždí ve své limuzíně na schůzku s vůdcem KLDR Kim Čong-unem.

Singapur - Americký prezident Donald Trump umožnil severokorejskému vůdci Kim Čong-unovi nahlédnout do interiéru své obrněné limuzíny, která je známa pod přezdívkou Zvíře (The Beast). Deník Daily Mail poznamenal, že diktátor, který je znám svou slabostí pro americkou kulturu a západní luxus, si vůz prohlížel s úsměvem.

Prohlídka, která byla očividně neplánovaná, se uskutečnila po společném obědě před podpisem závěrečného dokumentu. Dveře do vnitřku limuzíny na Trumpův pokyn otevřel příslušník Tajné služby USA, což je ochranka amerického prezidenta a dalších vysokých ústavních činitelů.

Vůdce KLDR Kim Čong-un přijíždí ve své limuzíně na singapurský summit s americkým prezidentem Donaldem Trumpem. Limuzínu, které se říká také Cadillac One, si američtí prezidenti vozí na všechny zahraniční cesty, neboť je významnou součástí jejich ochrany. Vůz, který je vybaven zbraněmi či kevlarovými pneumatikami, je schopen odolat vojenskému i chemickému útoku. V automobilu jsou mimo jiné kyslíkové přístroje či zásoba krve s prezidentovou krevní skupinou.

Deník The Washington Post uvedl, že také Kim má speciální limuzínu - opancéřovaný Mercedes Benz S600, kde má mimo jiné k dispozici mobilní toaletu.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

13°C

Dnes je neděle 21. října 2018

Očekáváme v 5:00 9°C

Celá předpověď