Trump a Babiš s manželkami nezapózovali před Bílým domem

foto Český premiér Andrej Babiš a americký prezident Donald Trump (zleva) vcházejí 7. března 2019 do Bílého domu ve Washingtonu. Na snímku v popředí zleva je manželka premiéra Monika Babišová a první dáma USA Melania Trumpová. Babiš je od roku 2011 prvním českým premiérem, kterého prezident USA přijal ve svém washingtonském sídle.

Washington - Americký prezident Donald Trump s chotí Melanií dnes přijali v Bílém domě českého premiéra Andreje Babiše a jeho manželku Moniku. Vysoce sledované setkání však nezačalo zcela standardně, jak si všimli novináři. Zpravodaj televize CBS Mark Knoller poznamenal na twitteru, že "prezident vedl premiéra do Bílého domu a zapomněl na společnou fotografii". Manželky nejprve počkaly a pak je následovaly, dodal.

Dámy byly skutečně připravené se otočit čelem k novinářům. Když viděly, že jejich manželé už vstupují dovnitř, zaváhaly, podívaly se na sebe a i zezadu bylo vidět gesta, jež naznačila, že se smířily se situací. Kamery tedy u vstupu zachytily obě ženy, podobající se postavou, elegancí, výškou podpatků i délkou vlasů, pouze zezadu.

Video: Trump a Babiš s manželkami nezapózovali před Bílým domem
07.03.2019, 22:00, autor: Jakub Střihavka, zdroj: ČTK

Barevně spolu velmi dobře ladily - zatímco Monika Babišová zvolila kabát světle fialové barvy s růžovou ozdobou dolní části rukávů, Melania Trumpová byla v zelených plášťových šatech.

Čelného pohledu a společné fotografie obou párů se ale fotografové nakonec dočkali - před vchodem do Oválné pracovny.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

22°C

Dnes je úterý 20. srpna 2019

Očekáváme v 1:00 16°C

Celá předpověď