Trpišovský: Soupeři jsme se ve všem až na koncovku vyrovnali

foto Slavia Praha - Borussia Dortmund, utkání 2. kola základní skupiny F fotbalové Ligy mistrů, 2. října 2019 v Praze. Trenér Slavie Jindřich Trpišovský.

Praha - Podle trenéra Jindřicha Trpišovského se fotbalisté Slavie až na proměňování šancí dokázali v duelu 2. kola základní skupiny Ligy mistrů favorizovanému Dortmundu ve všech činnostech vyrovnat. Proto se mu domácí porážka 0:2 těžko přijímala a bude ho dlouho mrzet. Je přesvědčen, že Pražané mohli uhrát proti německému vicemistrovi lepší výsledek.

"Zápas má dvě roviny. Jsem rád, že jsme ani proti takovému týmu neustoupili od způsobu hry, na který jsme zvyklí. Odvážně si troufnu říct, že jsme se Borussii dokázali na hřišti ve všem vyrovnat kromě chování v pokutovém území a při šancích," řekl na tiskové konferenci Trpišovský.

"Druhá rovina je výsledek, který je zklamáním. Zvlášť po takovém průběhu si myslím, že je to málo. Mohli jsme z toho mít více. Je to takový smutný výsledek, bez vstřeleného gólu. Výsledek se nám těžko přijímá a bude mě dlouho mrzet, stejně jako na Interu," připomněl Trpišovský remízu 1:1 v úvodním duelu skupiny v Miláně, kde slávisté ztratili vedení v nastavení.

Za Dortmund dal oba góly Ašraf Hakimí, který se prosadil po rychlých protiútocích. "Poprvé jsem viděl Hakimího hrát levého záložníka. Nejspíš to byla reakce na Cufa (Coufala), protože asi vědí, že jsme na pravé straně velmi ofenzivní. Na chycení Hakimího bychom potřebovali asi elektrokoloběžku," poznamenal Trpišovský.

"Mrzí mě, že jsme dostali oba góly ze situací, o kterých jsme věděli, že je v nich Dortmund silný. Zbytečně jsme do toho soupeře pustili, zbytečně jsme ztratili míč před jejich vápnem," litoval Trpišovský.

Souboj s Dortmundem, ke kterému chová dlouhé roky sympatie, považoval za velkou zkušenost. "Nejen pro mě, ale i pro všechny z týmu a klubu. Kultivovanost fotbalu Borussie je neuvěřitelná. Hrozně těžko se proti nim hraje. Je to obrovská škola. Kluky musím pochválit, to, jak naši hráči na hřišti vypadali, je pozitivní. Troufnu si říct, že pěti šesti individuálními výkony jsme se přiblížili jejich hráčům," mínil Trpišovský.

Jeho svěřenci dohromady v zápase naběhali asi 128 kilometrů. "To je dobré. Škoda, že jsme nenaběhali 130 km, třeba bychom dali gól. Koukal jsem na jejich domácí zápas s Brémami a po 30 minutách měli držení míče 79 procent. Abyste je dostali do takových situací jako dnes, kdy třeba jen odkopnou míč, stojí strašné úsilí. Pak ty metry naskáčou," podotkl kouč českého mistra.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

16°C

Dnes je sobota 30. května 2020

Očekáváme v 19:00 15°C

Celá předpověď