Trpišovský: Slovo si v poločase vzal i Bořil, ve skupině si přeji West Ham

foto Ilustrační foto - Dnipro - Slavia Praha, odvetné utkání 3. předkola fotbalové Evropské ligy, 17. srpna 2023, Košice. Trenér Slavie Jindřich Trpišovský při příjezdu na stadion.

Lublin (Polsko) - Fotbalistům Slavie pomohl podle trenéra Jindřicha Trpišovského k postupu přes Luhansk do skupiny Evropské ligy i proslov dnes nehrajícího kapitána Jana Bořila, který ve venkovní odvetě 4. předkola k mužstvu promluvil za nepříznivého poločasového stavu 0:2. Kouč Pražanů byl rád, že se tým ve druhém dějství semkl a i díky střídajícím hráčům snížil na 1:2, což favoritovi po domácím vítězství 2:0 stačilo k účasti v hlavní fázi. V ní by si Trpišovský přál West Ham s českými reprezentanty Tomášem Součkem a Vladimírem Coufalem a Toulouse, uvedl na tiskové konferenci po zápase.

Slávisté vstupovali do odvety v pohárovém azylu Luhansku v Lublinu s náskokem 2:0 z domácího utkání, o který ale už do poločasu přišli. Trpišovský o přestávce v kabině příliš hlas nezvyšoval.

"Někdy se musíte vžít do kůže hráčů a přemýšlet, co by jim pomohlo. V této situaci nemělo smysl někomu nadávat. Snažil jsem se kluky hlavně motivovat a ukázat jim správný směr do zbytku utkání," citoval Trpišovského z tiskové konferenci slávistický účet X, dříve twitter.

"Slovo si v kabině vzal i Honza Bořil, do druhé půle jsme se semkli. Skvělým výkonem nás podpořil (záložník) Christos Zafeiris spolu se střídajícími hráči. Zvedli jsme se a dokázali si vytvořit souvislejší tlak, který vyústil v postupový gól," doplnil trenér českého vicemistra.

Celkově nebyl s výkonem v odvetě příliš spokojený. "Jsme rádi za postup, trápí mě ale náš výkon zejména v první půli. Mrzí mě, jak jsme se v zápase prezentovali, chyběla nám rychlost, přicházeli jsme o spoustu míčů v nebezpečných prostorech," podotkl Trpišovský.

Jeho svěřenci v kvalifikaci vyřadili dva ukrajinské soupeře, ve 3. předkole přešli po domácím vítězství 3:0 a venkovní remíze 1:1 přes Dnipro. "Když se ohlédnu za oběma předkoly, bylo to čtvrté určitě náročnější. Trápily nás individuality i nepříjemné rozestavení soupeře. Do odvety šla Zorja navíc s čistou hlavou, neměla co ztratit. Musím ocenit soupeře, který nás dostal do úzkých," prohlásil Trpišovský.

Jeho svěřenci budou při losu v druhém ze čtyř výkonnostních košů a z prvního mohou dostat Liverpool či West Ham s dvěma českými reprezentanty. "Moc bych se chtěl podívat do Anglie, poměřit síly s klukama z West Hamu. Samozřejmě si uvědomuji sílu těchto týmů, nečeká nás nic jednoduchého, ať už los dopadne jakkoliv. Netradičním přáním je pro mě Toulouse," doplnil Trpišovský.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

23°C

Dnes je neděle 1. října 2023

Očekáváme v 21:00 15°C

Celá předpověď