Hurikán Julia dorazil do Nikaraguy, následně zeslábl na bouři

foto Satelitní snímek tropické bouře Julia na snímku z 8. října 2022.

Managua (Nikaragua) - Hurikán Julia v neděli ráno místního času dosáhl karibského pobřeží Nikaraguy a vstoupil na území země. Následně však zeslábl zpět na tropickou bouři, napsala s odvoláním na americké Národní středisko pro hurikány (NHC) agentura Reuters.

NHC potvrdilo varování před životu nebezpečnými přívalovými povodněmi a sesuvy půdy ve Střední Americe a jižním Mexiku. Toto varování platí až do úterý.

Bouře se dostala na pevninu poblíž města Laguna de Perlas. Podle místních médií jsou ve městě Bluefields hlášené utržené střechy a padající stromy a byly přerušené dodávky elektřiny. Z Laguna de Perlas a dalších ohrožených oblastí bylo již předem evakuováno asi 6000 lidí.

Kolumbijský prezident Gustavo Petro uvedl, že bouře způsobila "mírné škody" na kolumbijských ostrovech San Andrés a Providencia, které se nacházejí nedaleko nikaragujského pobřeží.

Očekává se, že Julia se bude pohybovat na sever podél tichomořského pobřeží Hondurasu, Salvadoru a Guatemaly, uvedlo NHC. Nikaragujské úřady upozornily, že obyvatelé mohou na trase bouře očekávat silné deště a větry.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

15°C

Dnes je pondělí 20. března 2023

Očekáváme v 17:00 11°C

Celá předpověď