Trojici z Jihlavy hrozí roky vězení, psa použili jako zbraň

foto Agresivní pes, útok - ilustrační foto.

Jihlava - Jihlavská policie obvinila mladíka a dvě dívky, kteří použili psa jako zbraň. Poštvali ho na čtyřicetiletého muže, který se snažil v květnu pomoci prodavačkám poté, co dívky v jejich obchodě kradly. Pes muže pokousal. Mladík, který už byl soudně trestaný, je ve vazbě. Hrozí mu až osm let vězení, uvedla dnes policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Dívky vzaly v jihlavském obchodě potraviny za asi 600 korun a utekly. Prodavačky na ulici požádaly o pomoc náhodného kolemjdoucího. Jednu z dívek našel a chtěl ji přivést zpět do obchodu. Na místo ale přišla druhá dívka a také osmnáctiletý mladík se psem. Začali se chovat značně agresivně a proti muži štvali psa, kterému dávali pokynu k útoku. "Pes muže napadl a pokousal ho na ruce, přesto se muži podařilo mladíka na místě zdržet," uvedla Kroutilová. Zraněný muž se podle ní léčil několik týdnů.

Osmnáctiletý muž je obviněný ze zločinu vydírání spáchaného se zbraní a přečinu ublížení na zdraví a ze spáchání přečinu výtržnictví. Je to recidivista, který byl trestaný za majetkovou i násilnou trestnou činnost. Obě dívky byly obviněny z provinění vydírání spáchaného se zbraní a provinění ublížení na zdraví a ze spáchání provinění výtržnictví. Hrozí jim až čtyři roky vězení.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

2°C

Dnes je pátek 13. prosince 2019

Očekáváme v 19:00 2°C

Celá předpověď