Trojice Čechů byla nominována na světové kanoistické ocenění

foto Mistrovství světa ve vodním slalomu 27. září ve francouzském Pau, kvalifikace kategorie K1. Na snímku český kajakář Vít Přindiš.

Silkeborg (Dánsko) - Trojice Čechů se ocitla v nominacích na World Paddle Awards, což je globální ocenění pro významné postavy kanoistiky v jakékoliv podobě. Při čtvrtém ročníku tohoto ocenění byl mezi nejlepší muže vybrán vodní slalomář Vít Přindiš, cenu za celoživotní přínos může získat trenér rychlostních kanoistů Josef Fuksa, mezi juniorkami má šanci uspět sjezdařka na divoké vodě Barbora Dimovová. Vítězové budou vyhlášeni v únoru příštího roku v dánském Silkeborgu.

Kajakář Přindiš si nominaci vysloužil výhrou ve Světovém poháru a stříbrnou medailí na mistrovství světa. "Samotné nominace mezi šest nejlepších si strašně moc vážím. Teď na stránkách probíhá veřejné hlasování, které rozhodne o tom, kdo se dostane do poslední fáze, ve které rozhodne odborná porota," uvedl na svém facebookovém profilu. Veřejnost může na webu www.worldpaddleawards.com podpořit svého favorita do poloviny listopadu.

V šestici nominovaných mužů je například Přindišův slovinský konkurent Peter Kauzer, německý kajakář na hladké vodě Tom Liebscher nebo americký osmdesátník Dale Sanders, který propádloval řeku Mississippi od pramene k moři v rekordních osmdesáti dnech.

Díky více než padesátileté trenérské kariéře byl nominován nejstarší z kanoistického klanu Fuksů Josef. Společně se synem Petrem nyní trénuje svého vnuka Martina, který na mistrovství světa v Račicích vyhrál závod na 500 metrů a získal stříbro na dvojnásobné trati.

Do pětičlenné juniorské nominace bez ohledu na pohlaví se dostala sedmnáctiletá Dimovová. Na kajaku na juniorském mistrovství světa ve sjezdu získala čtyři medaile. Vyhrála sprint a byla druhá na klasické trati, zlato a stříbro získala i jako členka českých hlídek. Ve francouzském Pau pak při svém debutu na seniorském MS skončila těsně čtvrtá.

V předchozích třech ročnících žádný český zástupce toto ocenění nezískal. Nejblíže k němu měl vodní slalomář Jiří Prskavec, který se v roce 2015 mimo jiné díky světovému titulu dostal mezi trojici finalistů.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

17°C

Dnes je pátek 19. října 2018

Očekáváme v 3:00 11°C

Celá předpověď