Trmal přestoupil ze Slovácka do portugalského týmu Guimaraes

foto Fotbalisté Slovácka přišli o brankářskou jedničku Matouše Trmala (na archivním snímku z 26. května 2020). Jednadvacetiletý gólman přestoupil do portugalského klubu Vitória Guimaraes.

Guimaraes (Portugalsko) - Fotbalisté Slovácka přišli o brankářskou jedničku Matouše Trmala. Jednadvacetiletý gólman přestoupil do portugalského klubu Vitória Guimaraes, s nímž podepsal smlouvu až do roku 2025. Oba kluby o transferu informovaly na svých webových stránkách.

Trmal byl podle vychytaných nul s 12 čistými konty třetím nejlepším brankářem uplynulé prvoligové sezony. Zasáhl přitom jen do 27 utkání, protože závěr ročníku musel kvůli zranění vynechat. V nejvyšší soutěži debutoval reprezentant do 21 let předloni v říjnu. Od té doby v lize odchytal za Slovácko 50 utkání a připsal si 22 čistých kont.

O Trmala se zajímalo několik českých i zahraničních klubů a nakonec si ho vybral sedmý celek uplynulé sezony portugalské ligy. V Portugalsku působí i jiný český gólman osmnáctiletý Lukáš Horníček, za Bragu však dosud v A-týmu nechytal.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

17°C

Dnes je pátek 25. září 2020

Očekáváme v 11:00 16°C

Celá předpověď