Třinec v dohrávce vyhrál ve Zlíně, Vítkovice zdolaly Boleslav

foto Utkání 5. kola hokejové extraligy: PSG Berani Zlín - HC Oceláři Třinec, 23. února 2021 ve Zlíně. Zleva Patrik Hrehorčák z Třince a brankář Zlína Daniel Huf.

Praha - Hokejisté Třince zvítězili v dohrávce 5. kola Tipsport extraligy na ledě předposledního Zlína 3:2 a pět zápasů před koncem základní části vedou tabulku před druhou Spartou už o čtyři body. Třetí Mladá Boleslav podlehla v duelu sedmého kola na ledě Vítkovic 2:3 a čtvrtý Liberec se jí díky výhře nad posledními Českými Budějovicemi přiblížil na bod.

Třinečtí Oceláři si připsali páté vítězství za sebou a neztratili v této sérii ani bod. Beranům se ztrátou 13 bodů na dvanáctou Olomouc ještě zůstala teoretická naděje na účast v předkole play off.

Mladá Boleslav i počtvrté v sezoně s Vítkovicemi prohrála. Ostravané potvrdili výbornou aktuální formu a vyhráli šestý z posledních sedmi zápasů. Podepsala se pod to znovu ve střelecké pohodě hrající elitní řada Ostravanů, která zařídila všechny tři branky, když tu rozhodující vstřelil ve 42. minutě Vladimír Svačina. Oslavil tak jubilejní 700. zápas v domácí nejvyšší soutěži.

Také Liberec porazil České Budějovice i počtvrté v sezoně. Bílí Tygři uspěli po dvou předchozích domácích prohrách i díky dvougólovým střelcům Michalu Birnerovi a Petru Jelínkovi, dál se tak drží v elitní čtyřce tabulky. Tým posledního Motoru naopak nedokázal navázat na nedělní výhru ve Zlíně a ztratil šestý z posledních sedmi zápasů.

Pátý Hradec Králové zvítězil v dohrávce 6. kola nad Pardubicemi 2:1. Tým Mountfieldu vyhrál třetí ze čtyř východočeských derby v sezoně i přesto, že hosté v utkání udeřili jako první díky gólu Patrika Poulíčka. Záhy však vyrovnal ještě před první přestávkou Jakub Lev, rozhodující branku pak dal ve 44. minutě útočník Aleš Jergl. Dynamo potřetí za sebou nedosáhlo na body.

Brno zvítězilo v dohrávce 6. kola nad Karlovými Vary 3:1. Vítěznou branku vstřelil ve 43. minutě nejlepší střelec týmu Peter Mueller, výhru jistil při power play hostů Dávid Bondra. Kometa tak oplatila Západočechům šest dnů starou porážku a vyhrála nad tímto soupeřem potřetí za sebou doma.

Litvínov vyhrál na ledě Olomouce 2:1, přestože jako první inkasoval. O obrat se postarali Aaron Irving a František Lukeš, který rozhodl v 45. minutě. Všechny góly padly v přesilovkách. Jedenáctí Severočeši bodovali naplno podruhé za sebou a dvanáctým Hanákům odskočili na rozdíl osmi bodů.

Statistika úterních dohrávek extraligy:

--------

Dohrávka 5. kola:

PSG Berani Zlín - HC Oceláři Třinec 2:3 (0:1, 1:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 27. Šlahař (Honejsek), 59. Václavek (Karafiát, Dobiáš) - 5. O. Kovařčík (Kofroň), 37. M. Stránský (M. Doudera, Martin Růžička), 51. Rodewald (Zahradníček). Rozhodčí: Pešina, Šindel - Pešek, Malý. Vyloučení: 5:3, navíc M. Novotný (Zlín) 10 min. Bez využití. Bez diváků.

Dohrávky 6. kola:

Mountfield Hradec Králové - HC Dynamo Pardubice 2:1 (1:1, 0:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 19. Lev (Čáp), 44. Jergl (Kevin Klíma) - 17. Poulíček (Paulovič, Nakládal). Rozhodčí: Jeřábek, Šír - Ondráček, Špůr. Vyloučení: 2:2, navíc Smoleňák (Hradec Králové) 10 min. Využití: 0:1. Bez diváků.

HC Kometa Brno - HC Energie Karlovy Vary 3:1 (1:0, 0:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 13. Zaťovič (Zámorský, Mueller), 43. Mueller (P. Holík, Zámorský), 60. D. Bondra (Valský, Holland) - 25. Kohout (Vondráček). Rozhodčí: Hradil, Pražák - Gebauer, Hlavatý. Vyloučení: 5:2. Využití: 1:1. Bez diváků.

Dohrávky 7. kola:

HC Vítkovice Ridera - BK Mladá Boleslav 3:2 (2:1, 0:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 28. L. Krenželok (J. Hruška, Svačina), 36. Pyrochta (J. Hruška), 42. Svačina (Koch) - 33. Cienciala, 42. Bičevskis (Claireaux, J. Stránský). Rozhodčí: Horák, Mrkva - Lederer, Rampír. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Bez diváků.

Bílí Tygři Liberec - Madeta Motor České Budějovice 4:2 (2:0, 1:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 14. Birner (Lenc, Gríger), 16. Birner, 35. P. Jelínek, 59. P. Jelínek (J. Vlach, R. Pavlík) - 23. Z. Doležal (Slováček), 48. Alderson (M. Toman, Plášil). Rozhodčí: Úlehla, Veselý - Lučan, Kis. Vyloučení: 4:2, navíc Gilbert (České Budějovice) 10 min. Využití: 0:1. Bez diváků.

Dohrávka 19. kola hokejové extraligy:

HC Olomouc - HC Verva Litvínov 1:2 (1:1, 0:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 8. Kolouch - 13. Irving (Demel, M. Hanzl), 45. F. Lukeš (V. Hübl, Pospíšil). Rozhodčí: Hejduk, Micka - Frodl, Komárek. Vyloučení: 5:3. Využití: 1:2. Bez diváků.

Středa 24. února - dohrávka 10. kola:

16:30 HC Škoda Plzeň - Bílí Tygři Liberec (vzájemné zápasy v této sezoně: 6:3, 2:3 v prodl.).

Čtvrtek 25. února - předehrávka 48. kola:

18:00 HC Sparta Praha - HC Verva Litvínov (3:1, 2:3 po sam. nájezdech, 5:3; O2 TV Sport).

Pátek 26. února - 48. kolo:

16:30 HC Škoda Plzeň - HC Vítkovice Ridera (5:4 v prodl., 6:3, 3:4),

17:00 Mountfield Hradec Králové - HC Oceláři Třinec (0:3, 1:2, 1:3), Madeta Motor České Budějovice - HC Olomouc (2:4, 2:3 v prodl., 2:3),

17:30 BK Mladá Boleslav - HC Dynamo Pardubice (3:2, 5:4 po sam. nájezdech, 1:2 v prodl.), HC Energie Karlovy Vary - PSG Berani Zlín (5:4, 2:1 v prodl., 5:1),

18:00 HC Kometa Brno - Bílí Tygři Liberec (3:2, 1:2, 3:2 po sam. nájezdech; O2 TV Sport).