Třinec se na Spenglerově poháru utká s Magnitogorskem a Kuopiem

foto Úvodní zápas čtvrtfinále play off hokejové Ligy mistrů: HC Oceláři Třinec - Brynäs, 5. prosince v Třinci. Zleva Milan Doudera, Michal Kovarčík a Aron Chmielewski z Třince se radují z třetího gólu.

Davos - Hokejisté Třince se v základní skupině Spenglerova poháru utkají s Metallurgem Magnitogorsk a finským týmem Kalpa Kuopio. Svou premiérovou účast na tradičním vánočním turnaji Oceláři zahájí 26. prosince, kdy nastoupí proti Metallurgu, který v nadcházející sezoně povede bývalý trenér české reprezentace Josef Jandač. Jejich výsledek pak určí, zda budou s Kalpou hrát o den nebo dva později.

Třinec byl zařazen do skupiny Torriani, ve druhé skupině Cattini bude hrát domácí Davos, Norimberk a reprezentace Kanady, která turnaj v posledních třech ročnících vyhrála.

Slezané na turnaji navážou na předchozí dva starty Hradce Králové. Východočeši loni došli do semifinále, kde prohráli s Kanadou 2:5. Oceláři se ale budou muset obejít bez hlavního trenéra Václava Varadi, neboť ve stejnou dobu povede juniorskou reprezentaci na mistrovství světa v Kanadě.

Spenglerův pohár se bude hrát od 26. do 31. prosince.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

17°C

Dnes je sobota 23. března 2019

Očekáváme v 15:00 18°C

Celá předpověď