Třinec ovládl reprízu finále 1998 a vyvěsil pod strop pět dresů

foto Ilustrační foto - Třinečtí Radek Bonk (vlevo) a Václav Varaďa se radují z gólu.

Třinec - Exhibičním utkáním legend vyvrcholily oslavy devadesátin třineckého hokeje. Oceláři si v něm zopakovali finále z roku 1998, které bylo jejich prvním bojem o titul, a porazili Vsetín 8:4.

Zápasu předcházel slavnostní ceremoniál, během kterého slezský klub vyvěsil ke stropu vyprodané haly transparenty připomínající největší úspěchy: dva tituly (2011 a 2019) a dva Prezidentské poháry (2010/11 a 2018/19). Stejným směrem putovaly i dresy jeho největších osobností včetně zakladatele Boleslava Moravce. Navždy už budou v klubu vyřazena čísla, která používali Ľubomír Sekeráš (77), Richard Král (91), Jan Peterek (11) a Radek Bonk (14).

Právě dvě klubové ikony se postaraly o jediné dvě branky v úvodní třetině. Po Králově přihrávce překonal Peterek brankáře Čechmánka už po třinácti sekundách a později si role prohodili. Oba doplňoval Sedlák, který zvýšil na 3:0. Jako v dobách své největší formy se ukazoval brankář Biegl, který za polovinu zápasu neinkasoval. Chytil i trestné střílení, které se udělovalo za každý faul.

Nulu na straně Vsetína vymazal až Sršeň, to už branku Třince hájil Lakosil. Kontaktní branku přidal Stantien. Hosté se nestihli po druhé přestávce vrátit včas na led a rozhodčí Trombik je potrestal trestným střílením. To bez problémů proměnil Král a odstartoval gólové hody. Snížil Broš, ale brzy kontroval Kaděra. Po ukázkové kombinaci zvýšil Zima.

Vsetín ještě snížil Tesaříkovou dorážkou, ale poslední slovo patřilo domácím. Z úniku zvýšil Chlubna a gólový účet uzavřel symbolicky sportovní ředitel Ocelářů Peterek.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

18°C

Dnes je středa 27. května 2020

Očekáváme v 3:00 8°C

Celá předpověď