Třídílná detektivka Vodník bude mít baladický rozměr

foto Ilustrační foto - Režisér a producent Viktor Tauš na tiskové konferenci projektům České televize.

Praha - Další trilogie ze série Detektivové od Nejsvětější Trojice přivede na televizní obrazovky v neděli znovu majorku Výrovou v podání Kláry Melíškové. V předposlední sérii z dílny režisérů Jana Hřebejka a Viktora Tauše a scenáristy Petra Jarchovského řeší případ, u kterého řada nesrovnalostí poukazuje na chybný výsledek letitého pátrání. Série se jmenuje Vodník, důležitá v ní je vražda dítěte spáchaná před 25 lety a hororově ponurý příběh odkazuje ke stejnojmenné baladě Karla Jaromíra Erbena. ČTK to sdělila mluvčí České televize Karolína Blinková.

Sérii režíruje Viktor Tauš, který pro baladickou stylizaci opět sáhl k nezvyklému barevnému zpracování a snímání interiérů a exteriérů. Kromě Kláry Melíškové se ve filmech objeví Václav Neužil, Lenka Krobotová, Zuzana Stivínová, Pavla Beretová, Stanislav Majer, Miroslav Krobot, Miroslav Táborský či Miroslav Hanuš.

"Tři dívky jsou svědky hrůzného zločinu. Ve své imaginaci tehdy uvěří, že viděly vraha a že jím byl vodník. Ta představa je pronásleduje i po 25 letech. Konfrontace se zločinem stále ovlivňuje jejich životy a tak se jedna z nich rozhoduje obrátit se na Majora Výrovou s prosbou o přešetření tohoto dávno uzavřeného případu," řekl režisér Viktor Tauš. "Pro mne je Vodník především studií toho, co s naší povahou, ve smyslu jednotlivců i společnosti, dělá konfrontace se zlem, které není pojmenováno, objasněno a správně vyšetřeno," dodal.

První ze série trilogií byl Případ pro exorcistu, který sledovalo na obrazovkách ČT v průměru 1,37 milionu diváků. Následující Modré stíny v průměru před obrazovky přilákaly přes 893.000 diváků. Třetí sérii Pět mrtvých psů ČT nedávno reprízovala.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

30°C

Dnes je úterý 23. července 2019

Očekáváme v 13:00 30°C

Celá předpověď