Tři zlaté lvy získalo 22 restaurací, hlavně z Prahy

foto Pražská restaurace Terasa U Zlaté studně (na snímku z 30. listopadu 2010).

Praha - Nakladatelství Toplife Czech vyznamenalo 22 českých restaurací třemi zlatými lvy, jsou mezi nimi například Alcron nebo Terasa u Zlaté studně. Poprvé bylo vyhlášení hodnocení, kdy padesát inspektorů z řad manažerů, lékařů nebo advokátů ochutnávalo jídla v těchto podnicích po celý rok, veřejné. Informace o předchozích čtyřech ročnících vycházely v knihách nakladatelství. Výsledky dnes organizátoři vyhlásili v pražské Francouzské restauraci Art Nouveau.

Autoři ocenění se nechali inspirovat francouzským světoznámým hodnocením michelinskými hvězdami. Pro příští rok získalo 104 restaurací alespoň jednoho lva, hodnocení tří lvů, což by mělo být zárukou neobyčejného zážitku, má 22 podniků. Jeden lev avizuje výbornou kuchyni, dva vrcholnou gastronomii. "Je důležité poznamenat, že nejde o komerční prezentace restaurací, restaurace za uvedení ve výběru nic neplatí a pořadí nemohou nijak ovlivnit," dodali organizátoři.

Na metodice se podle nich podíleli odborníci, například z řad učitelů z hotelových škol. Ti ale podle Václava Budinského z nakladatelství často na degustace ze svých platů nemají dostatek peněz. Hodnotí tak lidé, kteří se v restauracích stravují prakticky denně.

Mezi nejlepší restaurace se zařadily Alcron, Aromi, Augustine Restaurant, Aureole, Bellevue, Coda, Francouzská restaurace Art Nouveau, Grand Cru Restaurant & Bar, Kampa park, La Finestra in Cucina, La Veranda, Oblaca, Paloma Průhonice, Piano Nobile, Salabka Restaurant, Sarah Bernhardt Restaurant, SOHO, Terasa u Zlaté studně, U malířů 1543, V Zátiší, Zdenek´s Oyster Bar a Zlatá Praha. Naprostá většina oceněných restaurací je z Prahy.

Michelinskou hvězdu pro letošní rok v Česku obhájily pražské restaurace La Degustation Boheme Burgeoise a Field.

Nakladatelství TopLife Czech se zaměřuje na vydávání titulů orientovaných na gastronomii a životní styl.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

25°C

Dnes je pondělí 19. srpna 2019

Očekáváme v 5:00 19°C

Celá předpověď