Tři Trumpovy údajné oběti chtějí znovu otevřít kauzu obtěžování

foto Tři ženy, které loni prezidentského kandidáta a pozdějšího volebního vítěze Donalda Trumpa obvinily ze sexuálních útoků, se rozhodly o svých zkušenostech znovu promluvit. Zleva Rachel Crooksová, Jessica Leedsová a Samantha Holveyová.

Washington - Tři ženy, které loni prezidentského kandidáta a pozdějšího volebního vítěze Donalda Trumpa obvinily ze sexuálních útoků, se rozhodly o svých zkušenostech znovu promluvit. Rachel Crooksová, Jessica Leedsová a Samantha Holveyová na dnešní tiskové konferenci v New Yorku vyzvaly Kongres, aby zahájil vyšetřování. Bílý dům jejich svědectví označil za absurdní.

"Vyzýváme kongresmany, aby zapomněli na svou stranickou příslušnost a začali Trumpa vyšetřovat pro nevhodné sexuální chování," prohlásila na tiskové konferenci Crooksová, která kdysi pracovala jako recepční v Trumpově newyorském hlavním stanu Trump Tower. V roce 2005 ji údajně Trump bez jejího souhlasu osahával a líbal.

"Byla jsem šokována a ponížena," řekla Crooksová. Přeje si, aby byl prezident "pohnán k odpovědnosti stejně jako Harvey Weinstein," hollywoodský producent, který má údajně na svědomí desítky podobných prohřešků.

Leedsové se prý Trump nešetrně dotýkal v 70. letech cestou v letadle. "Měl ruce všude, sahal na mě a líbal mě," prohlásila. Holveyovou podle jejího svědectví Trump ostentativně okukoval "jako kus masa", když se účastnila soutěže krásy, kterou pozdější prezident organizoval.

Ještě před tiskovou konferencí dnes všechny tři ženy pozvala na svou talk-show moderátorka televize NBC Megyn Kellyová. Samantha Holveyová v pořadu popsala bolest, kterou Trumpovým obětem způsobilo jeho zvolení do nejvyšší ústavní funkce. "Chceme Americe ukázat, kdo ten člověk je a hlavně jak pohlíží na ženy," řekla v televizi. Nynější vlna odhalení nepřístojného chování politiků, manažerů a novinářů je podle ní šancí otevřít kauzu proti Trumpovi znovu.

Bílý dům na talk-show zareagoval ostře odmítavě. Tvrzení žen, vystavených údajně Trumpově zvůli, je podle prohlášení prezidentské kanceláře "ve většině případů totálně napadnutelné". Načasování a absurdita těchto falešných obvinění hovoří sama za sebe, uvedl Bílý dům.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

13°C

Dnes je sobota 20. října 2018

Očekáváme v 17:00 13°C

Celá předpověď