Tři billboardy kousek za Ebbingem uvedou česká kina od 18. ledna

foto Záběr z filmu Film Tři billboardy kousek za Ebbingem, na snímku představitelka hlavní role Frances McDormandová.

Praha - Film Tři billboardy kousek za Ebbingem, který vévodil nedělnímu vyhlašování filmových cen Zlatý glóbus, uvedou česká kina od 18. ledna. Na svých stránkách o tom informuje Unie filmových distributorů.

Snímek režiséra Martina McDonagha o boji matky za spravedlnost po znásilnění a vraždě dcery byl vyhlášen nejlepším dramatem. Uspěl i v dalších třech hlavních kategoriích. Představitelka hlavní role Frances McDormandová byla oceněna jako nejlepší herečka v kategorii drama. Film získal také Zlatý glóbus za nejlepší scénář, jehož autorem je rovněž McDonagh. Za výkon ve vedlejší roli byl oceněn Sam Rockwell.

Do tuzemských kin dorazí i další snímky oceněné Zlatými glóby. Garyho Oldmana, který byl vyhlášen nejlepším hercem v kategorii drama za snímek Nejtemnější hodina, v němž ztvárnil britského ministerského předsedu Winstona Churchilla, mohou čeští diváci vidět od 11. ledna. Film z období studené války Tvář vody, který ze sedmi nominací získal Zlatý glóbus pro nejlepšího režiséra Guillerma del Tora, bude v kinech od 15. února.

Nejlepším neanglicky mluvícím filmem zvolila asociace snímek Odnikud Fatiha Akina, který do českých kin vstoupil 4. ledna. Thriller podle režiséra Akina stojí především na výkonu Diane Krugerové, která ze něj obdržela cenu pro nejlepší herečku na filmovém festivalu v Cannes.

Počtem proměněných nominací se "třem billboardům" vyrovnaly Sedmilhářky, které byly vyhlášeny nejlepším miniseriálem. Nicole Kidmanová získala cenu pro nejlepší herečku v minisérii a oceněni byli i další herci. Temné komediální drama o jen zdánlivě dokonalém životě tří matek vydala na DVD společnost Magic Box už 23. srpna.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

14°C

Dnes je sobota 20. října 2018

Očekáváme v 13:00 14°C

Celá předpověď