Třetina seniorů ročně upadne. 90 % zachrání jen včasná pomoc!

foto

Riziko pádu je všudypřítomným strašákem obzvlášť starších lidí. Není se čemu divit. Ze statistik totiž vyplývá, že se s pády ročně potýká více než třetina seniorů. S včasnou pomocí se s pádem vyrovná 90 % z nich. Pokud pomoc ale přijde později než za hodinu, šance rapidně klesají. Bez včasného zásahu se pak bez trvalých následků obejde pouze 10 % případů.

O seniory se dá starat i jinak

Do Čechách zažívá boom revoluční služba tísňové péče o seniory. Pomoc v nebezpečí představuje SOS přívěsek, vybavený tísňovým tlačítkem. V krizové situaci si pomoc obstaráte tím, že tlačítko jednoduše zmáčknete. Monitorovací centrum hlídá stav svých uživatelů nepřetržitě, čímž zaručuje okamžitou pomoc opravdu kdykoli.

SOS přívěsek je navíc vybaven GPS lokátorem, a tak pomoc přesně ví, kam za Vámi zamířit. Nemusíte se bát ani zahraničí, služba totiž funguje nejen v České Republice, ale i na Slovensku.

Spolehlivá ochrana nejen seniorů

O tom, že se pády netýkají jen seniorů, ví své i uživatelka SOS přívěsku Katka: „SOS přívěsek jsem si pořídila kvůli rodině. Jsem na invalidním vozíku a bydlím sama, takže mají potřebu mě neustále kontrolovat. Od chvíle, co ho mám, napětí opadlo, konečně mám klid a oni taky,“ svěřuje se.

Zároveň ale přiznává, že už ho jednou musela použít. „Při přesedání z vozíku jsem upadla a nemohla se zvednout ze země, na telefon jsem nedosáhla. Naštěstí jsem už ale měla SOS přívěsek, a tak se celá situace obešla bez větších komplikací,“ dodává s úsměvem.

SOS přívěsek je vybaven senzorem pádu, který při jeho zaznamenání vysílá poplašný signál automaticky. Hodí se tak zvláště v situacích, kdy Vám následky pádu znemožní pohyb. Včasná pomoc je rozhodující i u mnoha náhlých zdravotních komplikacích, jako mozková příhoda či infarkt.

Kde telefon nestačí

Dobrou strategií při prevenci proti nechtěným pádům je vyvarování se nerovných a kluzkých povrchů. K nejrizikovějším z nich ovšem patří i běžná koupelna. Elektronické přístroje si však obvykle s vodou moc nerozumí. SOS přívěsek je ale připraven i na takové situace, a proto je voděodolný.

A na kolik Vás zařízení vyjde?

Ceny SOS přívěsku se pohybují od dvou tisíc korun výše. Bez doprovodné služby je Vám ale samotný přístroj prakticky k ničemu. Tu si pak můžete pořídit zhruba od čtyř set korun měsíčně. Některé firmy se ale snaží vyjít svým zákazníkům cenově vstříc, např. u Safety Guard máte dokonce první měsíc služby zdarma.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

20°C

Dnes je neděle 22. září 2019

Očekáváme v 7:00 7°C

Celá předpověď