Třetiligová rezerva Sparty je znovu v karanténě

foto Znak fotbalového klubu Sparta Praha. Logo, ilustrační foto.

Praha - V třetiligové rezervě fotbalové Sparty se znovu objevila nákaza novým typem koronaviru. Tým zamířil do karantény a sobotní generálka na start ČFL proti béčku Teplic byla zrušena. Letenský celek o tom informoval na sociální síti twitter.

Sparťanská rezerva je v karanténě už podruhé během měsíce. Dva týdny v izolaci musela kvůli výskytu covidu-19 v týmu strávit také v červenci. Výběr trenéra Michala Horňáka kvůli tomu musel přerušit přípravu a zrušit plánované soustředění v Písku.

První utkání béčka Sparty v ČFL zatím odloženo nebylo, odklad však potkal dva zápasy prvního kola fotbalového poháru MOL Cupu Kosmonosy - Aritma a Letohrad - Chrudim. Nákaza covidem-19 se totiž podle serveru iDNES.cz objevila v týmech divizních Kosmonos a druholigové Chrudimi a oba musí do karantény.

Covid-19 zkomplikoval přípravu i prvnímu týmu Sparty, který z preventivních důvodů kvůli nárůstu nemocných v Praze přišel před dvěma týdny o první zápas letní přípravy s Vltavínem. Ani nyní se nákaza letenského áčka bezprostředně netýká, protože od minulého týdne je na soustředění v Rakousku, které zakončí v pátek.

Problémy s koronavirem má také Slavia, která kvůli nakaženému hráči předčasně ukončila soustředění v Rakousku a v izolaci čeká na výsledky dalších testů. Těm se podrobí v pátek a poté hygienická stanice rozhodne o dalším postupu, který by mohl ohrozit start nové sezony. Do ní má obhájce titulu vstoupit 23. srpna v Českých Budějovicích.

Kvůli nákaze covidem-19 byl předčasně ukončen uplynulý ročník první ligy, když se po nákaze v týmu Opavy nedohrála poslední dvě kola nadstavby o záchranu. Z nejvyšší soutěže proto nikdo nesestoupil a v nové sezoně bude první liga rozšířena na 18 mužstev o vítěze druhé ligy Pardubice a druhé Brno.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

24°C

Dnes je úterý 22. září 2020

Očekáváme v 5:00 13°C

Celá předpověď