Třetí Olomouc nemá postup do pohárů jako bezpodmínečný cíl

foto Představitelé prvoligového fotbalového klubu SK Sigma Olomouc vystoupili 14. února na tiskové konferenci před zahájením jarní části ligy. Na snímku zleva je trenér Václav Jílek a sportovní manažer Ladislav Minář.

Olomouc - Fotbalisté Olomouce jako ligový nováček na podzim hodně překvapili a figurují na třetím místě tabulky se stejným bodovým ziskem jako druhá Slavia Praha, před startem jarní části však nemají postup do evropských pohárů jako bezpodmínečný cíl. Chtějí se udržet v první pětce a hlavně se přiblížit výkonům, které předváděli v úvodní polovině sezony.

"Dvakrát jsme sestoupili, dvakrát postoupili. Cíl na tuto sezonu byl jednoznačný - postavení, které zaručuje ligu i pro příští rok. Že máme splněno po podzimu, s tím jsme spokojeni. S jídlem roste chuť, ale buďme pokorní. Trenéři vytáhli z mužstva na podzim maximum, troufnu si říct, že jsme získali i nad 100 procent," řekl na tiskové konferenci sportovní manažer Sigmy Ladislav Minář.

"Situace v tabulce je taková, že bychom se o pohárech měli bavit, všichni nám to vnucují, ale jaro bude jiné. Ten cíl je, abychom se procentuálně co nejvíc přiblížili výkonnosti z podzimu. Pokud se nám to povede z 80 procent, pak se můžeme bavit, že bychom mohli mít nějakou pohárovou příčku," dodal.

Sigma má čtyřbodový náskok na pátou Spartu a na vedoucí Plzeň ztrácí 14 bodů. "Nechtěl bych jednoznačně hlásat do éteru, že naším jediným cílem je pohárová Evropa, to je, myslím, nesmysl. Jsme nohama na zemi. Vytáhli jsme z toho na podzim hodně, jsme v pozici, kdy si to užíváme. Pro mě i pro hráče by byly poháry sen. Ale zase bych nechtěl, abychom byli připodělaní z toho, že můžeme o něco hrát, to určitě ne," řekl trenér Václav Jílek.

"Jsme na třetím místě, pátá Sparta nakoupila tak, že hráčská kvalita se musí projevit, ta půjde jednoznačně nahoru. S Libercem to bude hodně vyrovnané, bude hodně záležet na detailech. A je tam odstup od šestého místa. Mým vnitřním cílem by mělo být, abychom se v první pětce drželi. A na co to bude stačit, to už necháme osudu," dodal Jílek.

Olomoucký kádr přes zimu nepotkalo příliš změn, až na odchod útočníka Tomáše Chorého do Plzně. Z Viktorie ho na hostování přišel nahradit Jakub Řezníček. "Věřím tomu, že Kuba plnohodnotně Tomáše nahradí, má k tomu veškeré předpoklady. Na tréninku pracuje na sto procent, není tam žádný problém," uvedl Jílek.

Sigma hned v úvodním jarním kole přivítá Plzeň. "Čeká nás soupeř z nejtěžších a upínat se jen k určitému bodovému zisku z tohoto utkání, myslím, není úplně racionální. Spíš bych to vztahoval k úvodním třem zápasům. Pak máme venku Brno a doma Slovácko. V kontextu bodového zisku z těchto tří utkání se můžeme bavit o nějaké důležitosti. Vnitřně si říkám, že úspěšný start by bylo minimálně pět bodů," dodal Jílek.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

11°C

Dnes je středa 14. listopadu 2018

Očekáváme v 19:00 5°C

Celá předpověď