Trenéři mohou na fotbalové Euro nominovat 26 místo obvyklých 23 hráčů

foto Trenér Jaroslav Šilhavý (vpravo) a realizační tým na tréninku české fotbalové reprezentace před zápasem Ligy národů ČR - Izrael, 14. listopadu 2020 v Plzni.

Nyon (Švýcarsko) - Na letní fotbalové mistrovství Evropy mohou trenéři kvůli koronavirové pandemii nominovat 26 místo obvyklých 23 hráčů. Změnu dnes schválil výkonný výbor UEFA. Nadále však platí, že k jednotlivým utkáním šampionátu, kterého se zúčastní i česká reprezentace, může být nominováno maximálně 23 hráčů.

UEFA rozšířila kádry především pro případ možných pozitivních případů koronaviru v týmech a následných karanténních opatření. Nově také budou moci trenéři před každým zápasem na šampionátu v případě fyzické nezpůsobilosti vyměnit jednoho brankáře, i když budou mít na soupisce k dispozici dalšího jednoho nebo dva gólmany.

Český trenér Jaroslav Šilhavý možnost širšího kádru uvítal. "Tahle sezona byla pro hráče extrémně náročná, spousta zápasů a minimum odpočinku. Proto většina soutěží povolila pět střídání za utkání a proto teď UEFA rozšířila soupisky na Euro. Do oznámení nominace pořád ještě zbývají tři týdny, takže já hlavně doufám, že se nikdo nezraní," uvedl Šilhavý ve vyjádření pro média od FAČR.

Uzávěrka nominací je 1. června, turnaj začne o 10 dní později. Před prvním zápasem na šampionátu mohou trenéři neomezeně nahrazovat zraněné či nemocné hráče, pokud vedení týmu předloží lékařské zprávy.

Mezi tyto hráče budou patřit i ti, kteří měli pozitivní test na covid-19 či s nemocnými přišli do blízkého kontaktu a úřady rozhodly o jejich izolaci. Již jednou nahrazení fotbalisté se nemohou na soupisku vrátit.

Česká reprezentace odehraje úvodní dva zápasy v základní skupině D proti Skotsku a Chorvatsku 14. a 18. června v glasgowském Hampden Parku a 22. června se střetne s Anglií v londýnském Wembley. Finále je na programu 11. července. Šampionát byl kvůli koronavirové pandemii předložen z loňského léta.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

25°C

Dnes je úterý 11. května 2021

Očekáváme v 7:00 14°C

Celá předpověď