Trenér Trpišovský je druhý v počtu ligových výher se Slavií

foto Ilustrační foto - Trenér Slavie Jindřich Trpišovský.

Karviná - Přestože Jindřich Trpišovský zatím vedl fotbalisty Slavie jen v 99 ligových zápasech, dokázal se už dostat na druhé místo klubové trenérské tabulky v počtu vítězství v nejvyšší soutěži. Čtyřiačtyřicetiletý kouč si dnes v Karviné připsal 73. ligovou výhru na lavičce Pražanů a překonal Františka Cipra. Na slávistického rekordmana Karla Jarolíma mu schází 18 vítězství.

"Těší mě to. Hodně mě to překvapilo, protože jsme ve Slavii teprve tři roky. Je to přes 70 výher, což je neuvěřitelné číslo. Hrozně si toho vážím," citoval klubový web po výhře 3:1 v Karviné Trpišovského, který přišel do Edenu v polovině sezony 2017/18.

Zatímco nynější kouč Slavie ještě nevedl "červenobílé" ani ve 100 ligových zápasech, Cipro jich má na kontě 115 a Jarolím dokonce 180. Z procentuálního hlediska je tak Trpišovský nejúspěšnější.

"Zajímala by mě celková statistika, co tady trenéři dokázali předtím, protože počet zápasů, které odkoučovali, je různý. Když jsem letmo zahlédl seznam nejúspěšnějších trenérů, jsou to všechno velikáni. Odchovanci Slavie, kteří tady strávili dlouhá léta. Naše bilance se týká celého realizačního týmu, všichni si toho moc vážíme," prohlásil Trpišovský.

Slavii v minulých dvou sezonách dovedl k ligovému titulu a nyní usiluje o to, aby jako první v samostatné historii dosáhl s vršovickým mužstvem na "hattrick". Tím by se také mohl přiblížit k rekordmanovi v počtu výher Jarolímovi.

"Největší motivace je získat titul, ale to jde samozřejmě ruku v ruce s tímto cílem. Ten rozdíl není zas takový, takže by bylo skvělé, kdyby se nám podařilo tuto metu překonat," dodal Trpišovský, který ve Slavii prohrál jen devět z 99 ligových zápasů.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

5°C

Dnes je sobota 6. března 2021

Očekáváme v 21:00 -3°C

Celá předpověď