Trenér Solskjaer získal v Manchesteru United smlouvu na tři roky

foto Trenér fotbalistů Manchesteru United Ole Gunnar Solskjaer.

Londýn - Trenér Ole Gunnar Solskjaer získal místo na lavičce fotbalistů Manchesteru United nastálo. Šestačtyřicetiletý Nor, jenž v prosinci převzal trápící se tým po odvolání Josého Mourinha jako dočasný kouč, se s vedením klubu dohodl na tříleté smlouvě. Oznámili to zástupci United.

Solskjaer, jenž v Manchesteru strávil část hráčské kariéry, funkcionáře přesvědčil, že mužstvo dokáže pozvednout i jako trenér. Z devatenácti soutěžních zápasů vybojovalo mužstvo pod jeho vedením 14 výher a dvě remízy. V Premier League dokonce hráči United v tomto období získali nejvíce bodů ze všech klubů.

"Výsledky, které Ole po svém prosincovém příchodu přinesl, mluví samy za sebe. A nejen výkony a výsledky, Ole nabídl velké zkušenosti jako hráč i trenér ve spojení s odhodláním dát šanci mladým a pochopením pro kulturu klubu," uvedl výkonný místopředseda United Ed Woodward. "To vše pro nás znamená, že je Ole tím pravým, který povede Manchester United vpřed," dodal.

Nadšený z dlouhodobého angažmá je i Solskjaer. "Byla pro mne čest být hráčem Manchesteru United a pak tu i začít trenérskou kariéru. Posledních pár měsíců byla fantastická zkušenost a chci všem trenérům, hráčům a lidem z realizačního týmu poděkovat za dosud odvedenou práci," řekl někdejší útočník, jenž v letech 2008 až 2011 vedl jako kouč rezervní tým United.

"Tohle je práce, o jaké jsem vždycky snil, a jsem více než nadšený, že mám možnost vést klub na dlouhodobé bázi. Doufám, že přinese znovu úspěchy, které si naši úžasní fanoušci zaslouží," dodal Solskjaer.

V tabulce United momentálně bojují o čtvrté místo, znamenající postup do Ligy mistrů. Na páté příčce ztrácejí dva body na čtvrtý Arsenal a o bod víc na třetí Tottenham. O bod za sebou mají Chelsea.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

26°C

Dnes je pondělí 26. srpna 2019

Očekáváme v 9:00 21°C

Celá předpověď