Trenér na Klatovsku je podezřelý, že loni fotil obnažené dívky

foto Vůz české policie - ilustrační foto.

Klatovy - Ze sexuálního nátlaku a zneužití dítěte k výrobě pornografie obvinili kriminalisté dvaašedesátiletého muže z Karlovarska, který pobývá v Plzni. Je podezřelý, že jako trenér loni přiměl nezletilé dívky k obnažování, dotýkal se jich, fotil je a snímky uchovával, řekla dnes ČTK klatovská policejní mluvčí Dana Ladmanová. Obviněnému muži hrozí až pětileté vězení.

"Trenér zneužil svého vlivu a důvěry svěřenkyň a koncem měsíce srpna loňského roku na Sušicku, kde se konalo sportovní soustředění, přiměl nezletilou dívku, aby se svlékla a následně se dotýkal jejího těla. Po dívce požadoval, aby zaujala různé postoje, přičemž ji fotil na svůj mobilní telefon," popsala mluvčí.

Při prověřování případu policisté zjistili, že podobně se trenér údajně zachoval i k jiné dívce už na soustředění v dubnu. "Další nezletilou dívku masíroval i jí řekl, aby se částečně vysvlékla a rovněž po dívce požadoval střídání různých póz i se dotýkal jejího těla," řekla Ladmanová.

Trenéra zadržela policie hned v srpnu, kriminalisté si při vyšetřování případu nechali na muže vypracovat posudek od psychiatra.

Podle serveru Novinky.cz, který na případ upozornil, muže jako externího trenéra využíval jeden plzeňský klub. Po soustředění v Sušici s ním přerušil spolupráci. Trenér se podle serveru údajně bránil tím, že dívka spadla do vody a on ji pomáhal osušit. Přitom mu prý zapípal mobil a dívka si údajně myslela, že ji fotí.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

13°C

Dnes je pondělí 24. září 2018

Očekáváme v 3:00 9°C

Celá předpověď