Na zápas hokejistů se Švédy dorazí Fasel s Treťjakem

foto Prezident mezinárodní hokejové federace (IIHF) René Fasel.

Praha - Úvodní zápas hokejové reprezentace v nové sezoně, v němž čeští hráči ve čtvrtek 8. listopadu vyzvou při vstupu do turnaje Karjala Švédsko, se ponese v rámci oslav 110. výročí organizovaného hokeje. V souvislosti s tím přijal pozvání do Prahy i prezident Mezinárodní hokejové federace IIHF René Fasel.

Vedle Fasela dorazí do české metropole také šéf ruského hokeje a bývalý legendární brankář Vladislav Treťjak, který je rovněž členem IIHF. "Moc si vážíme toho, že oba dorazí. Diváci navíc budou moci zhlédnout projekci videopozdravů českému hokeji od Waynea Gretzkého, Börjeho Salminga, Jariho Kurriho, Mikea Modana či Miroslava Šatana," řekl novinářům generální sekretář hokejového svazu Martin Urban.

Právě se Švédy sehrála česká a v minulosti československá reprezentace nejvíce z celkového počtu 1923 utkání. Proti výběru Tre kronor jich bylo 377, tím prvním byl 30. dubna 1920 duel o bronz na olympijském turnaji v Antverpách.

Kapacita hlediště Tipsport arény pro zápas je 10.500 diváků, v současnosti je k dispozici ještě zhruba 3000 vstupenek. "Bereme ten zápas jako oslavu těch 110 let, takže věříme, že i lidé v hale to s námi úspěšně oslav," uvedl trenér Miloš Říha starší.

Při utkání se budou promítat slavné okamžiky z minulosti českého hokeje. "Oslavy budou logicky skromnější než ty, které jsme věnovali stoletému výročí, nicméně i tak se mají diváci nač těšit," doplnil Urban.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

29°C

Dnes je neděle 18. srpna 2019

Očekáváme v 19:00 29°C

Celá předpověď