Tradiční buggy se mění v elektromobil

foto Elektromobil Mayers Manx.

Kalifornská značka Mayers Manx, která od poloviny šedesátých let nabízí rekreační vozidlo původně využívající techniku Volkswagenu Brouk, představila nový model s plně elektrickým motorem.

Vozidlo Meyers Manx 2.0 Electric by se mělo začít dodávat na trhu v roce 2024. Již nyní si ho však zákazníci po složení poplatku 500 dolarů můžou rezervovat.

Buggy pohání dva elektromotory uložené u zadních kol, jejichž kombinovaný výkon činí 202 koňských sil a točivý moment 325 Newtonmetrů.

Zákazníci si budou moci vybrat dvě verze baterií. Menší má kapacitu 20 kWh a zajistí 241 kilometrů. Větší pak pojme 40 kWh elektrické energie a vozidlo pak může ujet až 482 kilometrů.

V přídi buggy je prostor pro uložení rezervního kola a nářadí.

Za dvěma sedadly se pak nachází krytý prostor pro zavazadla. Pře nepřízní počasí může cestující ochránit pevná nasazovací střecha.

Zajímavým nápadem společnosti je zapojení zákazníků do testovacího programu. Půjde o padesát zájemců, kteří se již také můžou hlásit. Své objednané vozidlo dostanou pochopitelně v předstihu, budou se však muset zavázat, že najezdí určité množství kilometrů v nějakém stanoveném režimu a během 12 měsíců oznamovat své poznatky zodpovědným lidem firmy.

Autonaelektřinu.cz

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

27°C

Dnes je pátek 29. září 2023

Očekáváme v 21:00 21°C

Celá předpověď