TPCA se po odstávce způsobené pandemií vrátila na plnou kapacitu

foto Ilustrační foto - Zaměstnanci kolínské automobilky Toyota Peugeot Citroën Automobile (TPCA) přicházeli 25. května 2020 na ranní směnu. Firma po více než dvouměsíční odstávce obnovila výrobu, kterou přerušila 18. března 2020 kvůli pandemii koronaviru.

Kolín - Kolínská automobilka Toyota Peugeot Citroën Automobile (TPCA) od pondělí opět vyrábí na plnou kapacitu, denně z linek sjede zhruba 900 aut. Na plný výkon se tak vrátila týden od obnovení výroby po více než dvouměsíční odstávce způsobené pandemií koronaviru. V závodě není žádný potvrzený případ nákazy koronavirem, řekl dnes ČTK mluvčí TPCA Tomáš Paroubek.

Již od pondělí 25. května, kdy se zaměstnanci do výroby vrátili, vyrábí firma na obě směny, náběh na plnou kapacitu byl ale postupný. Obnovení výroby provázejí desítky hygienických opatření. U vstupu do závodu jsou termokamery, které monitorují teplotu zaměstnanců. Pokud kamera zaznamená u některého z nich možnou zvýšenou teplotu, je znovu přeměřen bezkontaktním teploměrem. Změny se dotkly i provozu městské dopravy, zastávky autobusů jsou rozdělené na příjezdy a odjezdy. O deset minut delší je obědová pauza, stoly mají mezi sebou větší rozestupy.

Do práce se vrátilo všech zhruba 2500 zaměstnanců, problémy nejsou ani se zahraničními dělníky. Firma má v tuto chvíli podle Paroubka dostatek objednávek, zajištěn je i transport vozů do zahraničí. TPCA má zajištěné i dodávky dílů.

Například mladoboleslavská automobilka Škoda Auto obnovila výrobu v pondělí 27. dubna, nejprve na dvě směny. Třetí směnu firma přidala o 14 dní později.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

-3°C

Dnes je neděle 17. ledna 2021

Očekáváme v 11:00 -4°C

Celá předpověď